Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A dohányosoknak, mennyire...

A dohányosoknak, mennyire súlyosabb lefolyású a koronavírus?

Figyelt kérdés
2020. márc. 22. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Ki számít dohányosnak? Aki havonta szív egyet, vagy, akinek a fél tüdeje már nem is működik?
2020. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés, legyen napi minimum fél doboz. Dohányos alatt olyanokat értek, aki lételemenként tekint a cigarettára, tehát függő. Tudom miről beszélek, mert több, mint 20 éve én nagyon szenvedtem, amikor sikerült letennem.
2020. márc. 22. 19:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy is lepontoznak, minek írjak ide bármit?


Gondold végig : covid19 légszomjat okoz. Ezt úgy éri el, hogy blokkolja az oxigén felvételét a vörös vérsejteknek. Erről a Zállatorvos csinált szép videót.

Nos, a napi dobozzal szívó dohányosnak az tudő kapacitás jeletősen csökkent. De ennek ő is tudatában van, csapból is az folyik, mennyire ártalmas. Az egyén ellenálló és regenerálódó képességének függvényében változó, de önmagához viszonyítva csökkentett tüdőkapacitással rendelkezik.

Ugyanakkor, ha jár úszni az átlag polgár tüdejénél jóval többet kibír. Aki hosszú ideje kardiolózik, szintén jobban ellenálló, hiszen az oxigénfelvételét erősítette.


Tesztelheted magad. 3.-4. emeletre fel tudsz menni szuszogás nélkül egy átlag séta tempóban, nő worries. Ha más az első emeleten, szuszogsz, van egy rossz hírem. Ha már előtte is szuszogsz, akkor egy 75 éves szintjén vagy.


Én (nagyzásból és a gyületet igényelve, ami az indoklás nélkül lepontozósdiban merül ki ezen az oldalon a primitív embereknek) egy levegővel felmegyek a negyedikre, ha hármasával veszem a lépcsőfokokat. Pedig nekem a tüdőkapacitásom gyerek koromtól fogva átlag alatti.

Szóval a 3.-4. szint nem tudományos, inkább tapasztalati. És bár nem csa a tüdőt, hanem a kardiovaszkuláris rendszert veszi inkább igénybe, a tüdő oxigén felvételével függ össze, mennyire fullad ki egy ilyen teljesítménybe valaki. Na meg a túlsúly is bele számít. Hiszen a testsúlyomnak megfelelő extra 20%ot cipelve fele annyit bírok én is a lépcsőn. És én átlag alatt vagyok. Én 110kg vagyok, 190cm. Ez egy túlsúlyos / obíz ember megfelelője.

2020. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tüdőszanatórium előtt dohányzik a legtöbb ember... Ezen tessék elgondolkodni.


Meg azon, hogy többen dohányoznak, mint amennyien alkoholt fogyasztanak és az alkohol fogyasztásról halljuk, mennyire vezetők vagyunk és mikkel jár.


Nem most fogsz leszokni a dohányzásról. Mert gyenge vagy hozzá. Ha le akartál szokni, már megtetted.

2020. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Komoly veszélynek vagy kitéve. Teljesen szétcseszi a tüdő hámszerkezetét, immunrendszerét és légzőkapacitását.


Gondolj bele szegény tüdőd nap mint nap azon fáradozik, hogy a fekete rákkeltő kátrányt és egyéb mérgeket felhozza valahogy a hörgőidből.

Erre még bekapsz egy vírust ami felrobbantja a tüdősejtjeidet, és tejüvegszerű folyadékos tüdőgyulladást okozhat.


Plusz a légzőkapacitásod hiánya miatt eleve sokkal nehezebben fogod viselni a fekvést és a légszomjat.


Az már csak tetézi a dolgot, hogy lélegeztetés vagy kórházi kezelés mellett nem cigizhetsz... szóval cold turkey, hirtelen kell leszoknod. Ez akkora trauma hogy már abba belepusztulsz.


Úgyhogy tessék kipróbálni milyen cigi nélkül, 1 napig. 1 hétig stb... ne élesben kelljen.

2020. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Teljesen logikus. De akkor ezt miért nem kommunikálják? Csak a krónikus betegséget kommunikálják, a dohányzás meg nincs műsoron.
2020. márc. 22. 20:53
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

#6

Elég régóta kommunikálják a dohányzás súlyos következményeit, csak nem akarod észrevenni..

2020. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4%
Remélem, ha nem lesz elég lélegeztetőgép, a dohányosokat veszik le legelőször.
2020. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem, a dohányos mindig előnyt fog élvézni.


Általában fiatalabbak kerülnek lélegeztetőre, akár 18 napra is.


Mivel nem zárhatják ki a dohányosokat, ezért mondjuk egy 50 éves dohányost fognak lélegeztetni több hétig, és lekapcsolnak miatta egy 65 évest, aki soha egy szálat se szívott el.

2020. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Hm.. Én dohányos voltam.

Napi 25 szál elment, az tuti. Aztán meghalottam, hogy jön ez a s..r.

7 napja nem cigizek. Az első két nap piszok rosz volt,ma már néha megkívánom,de elvagyok nélküle.


Egyértelmű, hogy a dohányzás korona mentes időkben sem egy életbiztosítás. De járvány idején főleg nem az.


Akinek van egy csepp esze, az lerakja. Megfogod, kidobod. Eltávolítasz mindent ami a cigire emlékeztet, ruhákat egytől egyik átmosod.


Le lehet tenni, csak akarat kérdése.

2020. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!