Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor lesz vége ennek a...

Mikor lesz vége ennek a vírusnak? Suliba majd csak akkor lehet menni ha vége lesz?

Figyelt kérdés

Most nekünk úgy van hogy 30.an már menni kell.. De egyre több a beteg.

Most ez az online tanítás van de nagy hülyeség mert nem értek meg így semmit nem tanulok meg.. És vannak olyan osztalytarsaim akiknek a könyveik suliba vannak. Nekem is van ott 1 füzetem. Na meg vannak olyan tanárok akik semmit nem tanítottak írtak neten 1 hét alatt. Ez most jó de év végéig ha ez lesz nem fogunk semmit sem megtanulni..


2020. márc. 22. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Az egészen biztos, hogy nem fog ez 1 hét alatt elmúlni, teljesen kizárt, hogy 30-án mennetek kell. Meg fogják hosszabbítani.


Arra viszont készüljetek lélekben, hogy előfordulhat, hogy majd a nyáron "le kell dolgozni" a most kiesett időt, vagy legalábbis részben.

2020. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy nem lesz áprilisban tanítás. Milyen link suliba jársz?
2020. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember.
2020. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy se mostanság kell majd suliba menni. Pl. Szerbiában ha jól tudom, alapból úgy rendelték el, hogy ez a tanév már végig távoktatásban folyik. Az, hogy mi lesz a koronavírus elmúltával az oktatással, jó kérdés. Mindenesetre remek lenne, ha nem kéne évet ismételni, mert az nem lenne túl igazságos. Nekünk pl. adtak egy órát még a hét folyamán, hogy elvigyük a cuccainkat a suliból. Nekünk csak ezen a héten kezdődik a távoktatás, de van olyan tanár, aki még fel se vette velük a kapcsolatot. Illetve 2 tantárgyból annyi, hogy a tanárok feladtak pár feladatot, hogy 1 hét alatt csináljuk meg és küldjük el. A többi tantárgyból ennyi se volt. Szóval igen, valószínűleg ez a távoktatás nem lesz annyira... hatékony. De most evvel nem lehet mit kezdeni, ez van.
2020. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

"Most nekünk úgy van hogy 30.an már menni kell."


Magyarországi iskoláról van szó?

Ha igen, akkor kizárt, hogy márc. 30-án menned kelljen. Jó, ha április végén, de reálisabb, hogy ebben a tanévben már egy napot sem fogtok menni.


Amúgy vicces ez az aggodalmaskodásod, hogy nem tudsz tanulni. Én annak idején élveztem volna, hogy nincs suli.


Mikor lesz vége a vírusnak, ill. a korlátozó intézkedéseknek?

Leges-legjobb esetben május folyamán. Április második felére várják a tetőzést. De természetesen a csökkenésnél még nem lehet rögtön visszavonni az intézkedéseket. Csak lassan, fokozatosan.

Szerintem az érettségiket is vagy elhalasztják, vagy valami különleges szabályt kitalálnak. Esélytelen, hogy normál időben normál módon megtartanák.

Abban reménykedj, hogy júniusban már találkozhatsz a haverjaiddal és bulizhatsz velük. A tanuláson ne izgasd magad. :-)))

2020. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem érted meg, lapozz egy leckével vissza tankönyvedben, és próbáld megtanulni azt. HA az se megy, akkor még előrébb. Főleg a reáltárgyakra igaz ez, matekot, fizikát, kémiát nem lehet aküzepén kezdve megérteni.

Ha a biológiát vagy a magyart nem érted, akkor vedd elő az értelmező szótárt, meg az idegen szavak szótárát, keresd ki az ismeretlen szavakat, aztán minden mondatot annyiszor olvass el amíg össze nem áll a fejedben a jelentése. Bekezdésenként is állj meg. és írd a lap szélére a kulcsszavakat, vagy egy összefoglaló gondolatot.

Ha egyszerűen a csak olvasod a szöveget, hagyod, hogy csordogáljon át a fejeden, tényleg nem fogod megérteni. Ez erőfeszítés nélkül nem megy.

2020. márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

4-re:

Évet ismételni biztos nem kell.

Nem bírná el a rendszer, hogy kétszer annyi elsős legyen egy éven át az iskolákban.

A nyári tanítás elképzelhető, de r...dt nagy kib..ás lenne. Reméljük ekkora szemétséget nem művelnek a gyerekekkel.

2020. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországi suli.
2020. márc. 22. 21:07
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Áprilisban, de még májusban sem lesz tanítás szerintem.

Talán a következő tanévre állhatnak rendbe a dolgok úgy-ahogy.


Amúgy keress youtube-on oktató anyagokat, az sokat segít. Mi annak idején, a 90-es években mit meg nem adtunk volna, ha mondjuk kémia órán egy egyenletrendezésnél nem csak úgy kerültek elő/tűntek volna el számok a vegyjelek elől, hogy azt sem tudtuk, hogy mi van, majd amikor megkérdeztük, hogy ezt most miért így kell, csak odaböfögte a tanár, hogy olvassuk el a könyvben és visszafordult a táblához. Manapság arra is lehetőséged van, hogy ha nem értesz egy lépést, egyszerűen visszatekersz.

2020. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%
Május közepétől lesz suli kb július elejéig. Ki fogjátok bírni.
2020. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!