Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha ez a vírus 35 fok fölött...

Ha ez a vírus 35 fok fölött elpusztul, akkor a 36 fokos emberben mért nem pusztul el?

Figyelt kérdés
2020. márc. 23. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem pusztul el 35 fokon.
2020. márc. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem pusztul el. Melegebb éghajlaton is terjed.
2020. márc. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Ezt a baromságot honnan veszed?

60 fok felett pusztul el.

2020. márc. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Kis korrekció, melegebb éghajlaton eddig nem egyértelműen robbanásszerű exponenciális.


Majd ha meleg országokban is napi 4-5000 fertőzött lesz, akkor nekiállhatunk aggódni.

2020. márc. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Csöppet sem kedves első, egyáltalán nem lógtam biosz óráról, sem semmilyen más óráról, sőt történetesen (többek közt)bioszból érettségiztem, négyesre. Sajnálatos módon az azóta eltelt 40 év alatt elég sokat felejtettem.


Hogy honnan veszem ezt a baromságot? Közösségi oldalakon terjesztett cikkekből, valamint abból a jóslatból, hogy a nyári meleg fog véget vetni a járványnak.

Közben kinyomoztam, hogy az emberi szervezetben azért nem pusztul el, mert folyadékhoz kapcsolódva magasabb hőt is elvisel. Viszont olyan cikket is olvastam, hogy meleg teát kell inni, és inhalálni kell, mert attől elpusztulnak, mielőtt lejutnának a tüdőbe. Ez viszont nem stimmel, mert a tea meg a gőz is vízből van.

2020. márc. 24. 00:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Állítólag 56 foknál pusztul el. Ha ez igaz, akkor trópusokon azért terjed kevésbé, mert napon felmehet a hőmérséklet akár 56 fok fölé is.
2020. márc. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Az inhalálás lehet, hogy használ.

A youtube-on van egy film, amin javasolják, hogy többször 5 percig hajszárító forró levegőjét lélegezd, kérdés, hogy ez tényleg hasznos-e.

2020. márc. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem hasznos. Baromság... te jó ég.


A sejtek rég szétégnek és nekrotizálnak azon a hőfokon tartósan ahol a vírus inaktiválódik..


Eleve a szauna hőfok sem 90 fok a tüdőben. Addig rég lehűl. Ami marad, az meg semmit sem ér az éppen inkubáló vírusok ellen.


Ha meg beteg valaki, kifejezetten veszélyes egy vírusos tüdőgyulladást még terhelni.

2020. márc. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

60-80 fok tartós 6 perc kell az inaktivációhoz.

Ezt nem bírná ki egyetlen tüdősejt sem. Teljesen felesleges meleg teát kortyolgatni, mert addigra 50x belélegezted már.


Ezek a hoaxok sajnos károsabbak is mint használnak és sokszor cáfoltak.


NEM a meleg lassítja, hanem az UV, a napsütéses órák száma, a páratartalom és még sok egyéb faktor ami szezonális influenzát is szinte lenullázza.

2020. márc. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne higgyetek semminek se amit facebookon olvastok. Ha van hozzá link, vagy netán egy oldalt linkeltek be, akkor is nézzétek meg alaposan azt az oldalt. Ha az oldalon nincs semmire forrás, azaz nem hivatkozik a cikk pl egy másik cikkre valahonnan, vagy egy tudományos papírra akkor azt NE vegyétek figyelembe!!

De a legjobb az az, ha nem tudtok angolul akkor csak nagyobb hírportálokat olvassatok. Google-be írjátol be, hogy 10 leg látogatottabb magyar híroldal. És azok közül válogassatok. Persze ha netán közte lenne blikk vagy bármilyen bulvár újság, akkor az NEM HITELES forrás.

Remélem tudtam segíteni, tudom hogy a nem mai generációnak ez nem megy megérzés szerűen hogy mi igaz és mi nem, de ez nem baj, nekünk se megy sok minden.

2020. márc. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!