Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Erezhetem ennyire a mirigyeket?

Erezhetem ennyire a mirigyeket?

Figyelt kérdés

Egy hete voltam emlo ultrahangon, mert alul lattam egy piros foltot es fajt is a mellem, eleg kemeny tapintasa volt.

A doktorno nagyon alaposan atnezte, megallapitotta hogy teljesen negativ mindketto, nem tapintott korosat es az uh sem mutatott semmit, az emlok mirigyes tapintatuak ezt irta.

Na en hulye, eleg hipochonder vagyok es elkezdtem meg tapogatni es ereztem hogy valahol vannak kis gobok, kotegek ezert tegnap elmentem megegyszer, ott a masik doktorno nem tapogatta at csak uh-val megnezte viszont nem olyan alaposan mint az elozo, de az emlor ugy emlekszem teljesen atnezte az egesz feluletet es ma is elkezdtem piszkalni es ujra mintha talaltam volna hasonlo kis dolgokat amik elvileg mirigyek.

Ez all a leleteken:

Az emlok kp. Mirigyes tapintatuak, atlagos dimenziojuak, koros terime a mirigyallomanyban,axillaris,pectoralis,supra,infraclavicularis regiokban nem lathato.

Szimmetrikus mirigyallomany lathato.

Koros nem abrazolodott, szerkezeti elteres nem igazolhato.

Fokalis elvaltozas nem detectalhato.

Bal emlo: bi-rads 1 jobb emlo: bi-rads 1

Na marmost, en hihetetlenul felek ezektol a betegsegektol es elegge fajt is a mellem,de gondolom a nyomkodastol is es az egyik doktorno azt mondta hogy az emberek melle nagyon mirigyes es hormonok miatt valtozhat naprol napra es erezhetjuk folyamatosan is oket ugy hogy nem mulnak el.

Nagyon vekony vagyok es eleg kicsi a mellem, normalis hogy erzem a mirigyeket ezek szerint a mellemben?

Es meg egy fontos, sajnos allandoan nezegetem hogy nem jott-e ki valami uj dolog, es allandoan veszek eszre valamit de nem jarhatok minden heten ketszer emlo ultrahangra...

Anyukamnak ket eve volt egy cisztaja meg par csomo ami teljesen joindulatu, mai napig ott vannak neki.

Ha az orvos latott volna ilyet nalam azt leirta volna a papirra ugye?

Mennyi az az ido korulbelul ha most megvizsgaltak hogy biztos nem jon ki valami rosszindulatu? Fel ev? Egy ev?

Koszonom elore is a valaszokat


2020. márc. 24. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy ev mulva menj megint ultrahangra. Esetedben az onvizsgalat rosszabb, mert minden egyes tejmirigytol megijedsz.

Ha csaladod anyai agan volt mellrak, inkabb menj hat honap mulva, de kulonben engedd el. Olyan koros a felelmed, hogy teged egy harmadik ultrahang sem nyugtatna meg.

Arra gondolj, ez indokolatlan.

A virus miatti ovintezkedesek szigoru betartasara gondolj.

2020. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nincs! A "mirigyes tapintatú" azt jelenti, hogy teljesen normális, mivel az emlő nagyrészt mirigyekből áll. Ilyennek kell lennie.

Teljesen normális, ha érzed a mirigyeket. Lebenyekbe vannak rendeződve, így simán lehet érezni kisebb-nagyobb "göböket" benne, főleg a menstruáció előtti időszakban, amikor egyébként is kicsit meg van duzzadva a mell.

Olvass utána a helyes emlő önvizsgálatnak. Jegyezd meg, hogy milyen tapintatú most és ha önvizsgálat során bármi ettől eltérőt látsz vagy érzel (keményebb göböt, elszíneződött bőrt, behúzódást, alaki eltérést, váladékozást), akkor menj orvoshoz.

2020. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, ment a zöld kéz!:)

Nem volt emlőrák a családomban.

Köszönöm hogy leírtátok ezt amit nem nagyon tudtam hogy lebenyekből áll és hogy valószínű tejmirigyeket érzek.

Akkor ezek szerint teljesen normális hogy vannak benne néhol göbök, egyébként ezeket csak akkor érzem mikor nagyon nagyon arra koncentrálok, olyan is volt már hogy olyat találtam ami ott sem volt vagy épp a bordám tapintottam ki.😂

Le kellene szoknom erről a kényszeres önvizsgálatról, fürdésnél minden este úgyis át szoktam dörzsölni alaposan és észrevenném ha valami probléma lenne gondolom.

2020. márc. 24. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Havonta egyszer elég az önvizsgálat. Érdemes menstruáció utánra időzíteni, mert előtte a hormonális változások miatt jelentkezhet duzzanat, kisebb alak/tömörség változás. Youtube-on vannak videók arról, hogy hogyan lehet helyesen, alaposan átvizsgálni.
2020. márc. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nekem a menstruációm elég össze-vissza, tavaly hagytam abba a fogamzásgátlót és azóta kb minden 3. Hónapban úgy jön meg, hogy csak barna pecsételés és tart 2 hétig, nőgyógyász semmi eltérést nem látott.

Ebben a hónapban is ez volt, megjött barnásan, tartott 14-5 napig elmúlt aztán mintha rögtön peteérésem lett volna, ez volt hétvégén és ugye ciklikusan változik az emlő is szóval bízom abban hogy ha valami probléma lenne zuhanyzás közben észrevenném:)

2020. márc. 24. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!