Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Berodual terhesség alatt?...

Berodual terhesség alatt? Kérdés kifejtése bővebben lentebb

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz, elnézést előre is, de szükségem lenne segítségre nagyon, mivel a jelenlegi helyzetben nem tudok senkihez fordulni!

Gyerekkorom óta rendszeresen visszatérő légúti fertőzésem van, illetve gyakori torokmandulagyulladásom, ezt pedig azzal indokolták, hogy nagyok az orrmanduláim, ami miatt folyamatosan eldugul az orrom, és emiatt úgy rögzült bennem, hogy reflexszerűen a számon veszem a levegőt. (Orrmandula műtétet soha nem ajánlottak fel). 2018 decemberében magas lázzal, torokfájással, nyelési nehézséggel és szúró mellkasi fájdalommal bekerültem a kórházba, ahol röntgeneztek, vért vettek, stb., de semmit se találtak, se tüdőgyulladást, se semmit, azt mondták vírusos fertőzés, majd beutaltak a tüdőgondozóba, ahová tavaly tavasszal (2019 májusában) kaptam időpontot. Ekkor még fennálltak olyan panaszok, hogy folyamatosan köhögtem, légszomjam és nehezített légzésem volt. Ott csináltak légzésfunkció vizsgálatot, és minden egyebet, végül elengedtek annyival, hogy heveny bronchitis és felírták a Berodual N-t, illetve savcsökkentőt is.

Használatkor mindig segített a Berodual, viszont azóta is gyakran visszatér ez a légszomj, nehezített légzés és köhögés, meg a mellkasom is fáj néha. Jelenleg viszont 16 hetes terhes vagyok, és a Berodualt csak mérsékelten használhatom. Gyakran visszatér a terhességem alatt is ez a probléma, az orrdugulás fokozódott, a légszomj, köhögés, nehézlégzés is egyre rosszabb. Lázam nincs, torkom nem fáj, csak néha enyhén, miután használom a Berodualt.

Nyilván ebben a hasonló tünetekkel járó járványhelyzetben nem azzal fognak foglalkozni, akinek láza sincs, de azért számomra nagyon aggasztó és ijesztő, mert a légszomj és nehézlégzés igencsak megkeseríti a napjaim, arról nem beszélve, hogy egy pici babát hordok, és a páromnak se szeretném, hogy esetleg baja legyen miattam. Szerintetek van-e erre nagy kockázat? Annyi az érdekes, hogy alvás közben semmiféle fulladás és légzési panasz nem jelentkezik, de amint felébredek, azonnal. Nem tudom mit tehetnék, mivel könnyíthetnék, mivel a Berodualból nem használhatok annyit, mint eddig. Mi a véleményetek?

Válaszokat előre is köszönöm!! 😔



2020. márc. 24. 14:44
 1/2 anonim válasza:
Semmiképp sem jó a nehézlégzés és a légszomj,se neked,se a babának.Ezt mindenképpen kezelni kell.Én azt javasolnám,hogy hívd fel a nőgyógyászod,és esetleg a teratológiai intézetet,ott szakszerű tájékoztatást adnak,hogy melyik gyógyszerből mennyit lehet használni,hogy a babának ne legyen ártalmas.Bár nem egyértelmű,hogy a tüneteket az alapbetegséged okozza,vagy esetleg más.Jobbulást kívánok!
2020. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tündi0212 ***** válasza:
Kérdezhetnék tőled pár dolgot a berodual-al kapcsolatban? Kislanyomnak is ezt irták fel
2020. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!