Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért bagatellizálják el a...

Miért bagatellizálják el a koronavírust?

Figyelt kérdés

Napi szinten olvasom/ hallom, hogy csak felesleges pánik, hisz ilyen-olyan betegségben meghalnak napi szinten sokkal többen, bezzeg az influenza 200 ezer áldozatot követel, stbstb.


Namost


1. az influenzára VAN védőoltás; 200 ezer halott, a mennyiből is? 1 milliárd?


2. oké, "csak" 19 ezer áldozatot követelt eddig egy ismeretlen vírus, de a számok exponenciálisan nőnek, ez olyan megnyugtató?


3. a fertőzöttek elég nagy %-a szorul kórházi ellátásra, lélegeztetőgépre. Na most belátható, hogy a kórházi kapacitás véges, ergo ha kevesebb embert tudnak ellátni akkor valószínűsíthető, hogy többen fognak belehalni


4. még a csúcs-high-tech világszínvonalú északolasz eü is komoly problémákkal küzd, na most hozzájuk képest Mo. már 200 betegnél roskadozik, nem 70 ezernél


Azért ezt átgondolni nem egy rakétatudomány, na. Nem azt mondom, hogy mindenki pánikszerűen rohanjon felhalmozni a lisztet mert itt a világvége, de igenis komolyan kell venni, és totál felesleges más betegségekhez hasonlítani.


2020. márc. 25. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Semmi sincs elbagatellizálva! Pusztán a pánik miatt hülye emberek hülyébb döntéseket hoznak mint eddig.


Példaként felhozom Neked a Volánbusz társaságot, akikben annyi nincs, hogy válaszoljanak a levelemre.


Elszeparálták a sofőrt az utasoktól, buszon nem tudsz jegyet venni, vegyél interneten. És akinek nincs bankkártyája, okos telefonja hogy tegye meg? Konkrétan egy szolgáltató nem tud megfelelő szolgáltatást nyújtani.

Arra bezzeg ki van az eszük, hogy utast büntessenek ugyanúgy. Tegnap beszéltem egy volánbuszos ügyintézővel, aki mondta, hogy igen sajnos nem lehet jegyet venni buszon, de arra azért ki van az esze a társaságnak, hogy büntessenek.


Felvetettem nekik azt a javaslatot, hogy áruljanak buszon úgy jegyet, ha felszáll az ellenőr legyen nála indigós nyugta, amellyel az utas meg tudja váltani a jegyét. Konkrétan az ellenőrnél fizet. És ilyen volt a mávnál is bizony, nehogy már ilyen időszakban ezt ne tudják kivitelezni. Meg ha az ellenőr keze nem törik le a bírság írástól, akkor ettől se törjön le.


Konkrétan egy országos cég nem tud a vezetőivel az élén egy normális döntést hozni. Akkor mit vársz kedves kérdező?

2020. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Mert elegem van már abból, hogy lassan már az önkéntes rendőrvirológusok megvernek ha utcára merek lépni. Az emberek egy része belehülyült ebbe az egészbe, nem tudnak reálisan gondolkodni már.
2020. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"akinek nincs bankkártyája, okos telefonja"


Akinek van bankszámlája van kártyája is, aki dolgozik annak kell is, mert a fizetést arra kapja. Manapság meg már az alsótagozatosok is okostelefonnal szaladgálnak.

2020. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mai világban hogy lehet bankkártya nélkül életben maradni? Mármint komolyan, akiknek nincs, azok nem dolgoznak, vagy minden hónapban mennek a kis borítékukért amit utána otthon beraknak a sezlony alá? :DDD


A kérdésre: nem tudom, de nézd, sokan még a rákra is legyintenek, akkor mit várunk egy ilyen vírusnál.... szerintem amíg az ember otthon marad, kezet mos és nem tüsszög másokra, addig hadd gondoljon amit akar, engem inkább azok dühítenek, akik a gyakorlatban is tojnak az egészre...

2020. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy alsó tagozatosok telefonnal szaladgálnak az a társadalom és szülő hibája, hogy nem tud rá nemet mondani a kölkének. És igen tudok olyan valakit, akinek nincs okostelefonja sem bankkártyája, sem számlája nincs, és ebben a szélsőséges helyzetben így járt! Azért, mert az emberek x %-nak van okostelefonja, van bankszámlája, nem jelenti azt, hogy mindenkinek van. Felelőtlen és ostoba volt a társaság! Amúgy meg, ha a sofőr életét ennyire féltik féltsék az ellenőrökét is! Vagy hogy is van ez? Csak a buszsofőr számít? Az ellenőr megdögölhet?
2020. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Kiegészítem azzal az egészet, hogy egy volán társaság, egy iskola sem kényszeríthet arra egy állampolgárt hogy neki okostelefonja, vagy bankszámlája kell legyen. Ehhez nekik semmi közük. Ha ilyen ostoba döntést tudtak hozni viseljék a következményét annak, hogy lesznek, akik nem fognak jegyet venni és akkor majd jogosan verik össze az ellenőrt vagy a sofőrt. Szerintem kicsit rosszabb mint a vírus.
2020. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"jogosan verik össze az ellenőrt vagy a sofőrt"


Nem jogosan, mit tehet arról a sofőr vagy akár az ellenőr, hogy a társaság milyen rendelkezést hozott. Az erőszak soha, semmilyen körülmények között nem jogos. Vagy te arra tanítod a gyerekedet, hogyha nehézségbe ütközöl jogod van bárkit összeverni, ha tehet róla, ha nem? Amúgy meg ezt a helyzetet sokan ki is használják, itt is volt már aki megkérdezte, hogy "mi van, ha azt mondom az ellenőrnek, hogy otthon felejtettem a mobilomat, vagy nincs mobilom".

2020. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem nevelem a gyerekemet erőszakra! De, ha nincs jegyed megbüntethetnek, leszállítathatnak, akár rendőri intézkedést is kérhetnek. És ha már rendőrt hívnának rám ilyen helyzetben biztos bele rúgnék egyet az ellenőrbe, hisz az intézkedésre ő hozza meg a döntést, és kapna a cég egy visszajelzést arról, amennyit ér a szolgáltatásuk. Még egyszer mondom vannak papír írószerek! Vegye meg a társaság az indigós nyugta tömböt az ellenőr felszáll, jegyedet kéri, ha nincs vetet veled! Kifizeted neki ott helyben, ő ad Neked ezáltal egy nyugtát és meg van oldva a probléma. Bár, ha a buszsofőrt el tudják szeparálni a buszon, akkor ellenőr se szálljon fel!


De ha már egy indigós tömb ekkora problémát okoz a cégnek nyomtasson ki jegyeket úgyhogy rajta legyen egy üres alapon a társaság logója, QR kód, és a dátum, idő, viszonylat ne legyen beírva. Dohánybolt, trafik mindenütt van ott a trafikos kap egy táblázatot a díjszabásról a többi apróságot meg kitölti a jegyre tollal. És hogy ne lehessen csalni egy lyukasztóval mondjuk átböki ott előtted a helyszínen a QR kódot és meg van oldva. Ilyen egyszerű!!! És ezt diplomás okostojás emberek nem tudják megoldani. Józan paraszti ésszel kitaláltam ezt. És ha egy sofőrt el tudtak barikádozni egy nap alatt, akkor ezt is meg tudnák oldani, ha érdekük lenne!

2020. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!