Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem rendelik el a házi...

Miért nem rendelik el a házi karantént?

Figyelt kérdés
Komolyan nem tudom felfogni, mire várnak? Hogy elérjük azt a szintet mint olaszország?igy sosem lesz vége ennek a járványnak... Mostis miért a gazdaságot kell nézni? Emberek életéről van szó, ez a müller asszonyság is minden nap ugyan azt mondja. El.. H van akin atfut a betegség van akin nem!? Ez kit érdekel? És akiken nemfut át ő tudja hogy ez a ismeretlen vírus mire képes.. Komolyan nemértem az egészet hogy miért nemlehet cselekedni.. Az eddigi intézkedések mehetnek a levesbe..
2020. márc. 26. 07:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Tisztelhetnéd a nálad tanultabb és okosabb embereket, tisztifőorvos asszony nálad többet tett már le az asztalra, mint hogy névtelen fórumra írkál ki b.romságokat, meg hisztizik
2020. márc. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Mert a fertőzés még nem érte el a tömeges megbetegedést és egy általános karantén csökkentené az emberek szabad mozgáshoz való jogát. Ráadásul ebben az esetben,hogy ellenőrizni lehessen a betartását, igénybe kéne venni a rendőrséget, katonaságot fegyverekkel együtt,ami már most sem tetszik egyeseknek,hogy nincsenek mindenhol.
2020. márc. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1# Tisztelni tudod kit fogok? A családomat, és az embereket akik szegények es most a nehéz körülmények ellenére is kitartóak... 2# értem én :) de nemkéne szerintem megvárni hogy tömegesen megbetegedjenek.. Nyílván van oka h gazdasagi téren hogy ne hozzák be.. Csak ha belegondol az ember elszomorodik hogy milyen világban élünk
2020. márc. 26. 07:28
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

Sokkal súlyosabb következményei lesznek a válságnak, mint a vírusnak. Az a kérdés, hogy 10 halott a vírus miatt, vagy 10 ezer, mert éhezik, és télen halálra fog fagyni.

Ezt a döntést minden kormány kénytelen lesz meghozni.


A házi karantén pont arra jó, hogy minél hosszabban elhúzódjon a vírus terjedése, mert akkor nem napi 3000, hanem napi 30 ember kerül kórházba. 3000-et nem fognak tudni ellátni. 30-at talán.

Csak ugye így nem (pèldául) június végére esik át rajta mindenki, hanem jövő tavaszig (például) elhúzódik. Addig hány családnak van tartaléka? Hány cég megy csődbe?

Ez az állapot hosszú távon tarthatatlan lesz.

2020. márc. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Tiszteled azt, aki szegény? Te dolgod. Mindenkinek más az értékrendje. AZ én családom tud a pénzzel bánni, ezt tisztelem bennük, pedig most ők sem tudnak dolgozni. Gondolod, hogy Müller Cecília dönt arról, hogy itt karantén legyen vagy sem? Hány éves vagy 5?
2020. márc. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Igaza van a 4.esnek! Meddig tartanád otthon az embereket? Miből élnének meg, ha elvesztik a munkahelyüket és jövedelmüket. Már most is sokan vannak, akinek veszélyben a megélhetése. Nem a vírus a legnagyobb gond, hanem a gazdasági válság. Ezt sokkal nehezebb lesz kezelni.
2020. márc. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Most nem feltétlen Müllere gondoltam, nyilván nem ő hozza ezeket a döntéseket.. Perfekt a te családod nem érdekel hogy bánik a pénzel:) vannak szegények akik most szarabb helyzetbe vannak. Belegondoltál hogy akik falvakban, kis vár osban élnek és nincs munkalehetőségük. Most milyen a helyzetük? Vagy most magadra gondolsz és a jó pénzbeosztó családodra.?
2020. márc. 26. 07:48
 8/15 A kérdező kommentje:
6# miért jobb ha meghalnak emberek?.. Ha tömeges lesz a megbetegedés akkor sem fogsz tudni dolgozni. Mert ugyis bezár a legtöbb munkahely. De egyébként ugy tudom házi karanténban dolgozhatsz igazolással amit kapsz a munkahelyeden..
2020. márc. 26. 07:52
 9/15 anonim ***** válasza:

A cél az, hogy a járvány hosszabb idegi elhúzodjon, akkor van ugyanis esély arra, hogy összességében kevesebben halnak meg.


Ha gyorsan zajlik le, akkor egyszerre kellene a betegeknek intenzív osztályos hely meg lélegeztetögép, amik csak korlátozott számban vannak, és ha túl sok mindenkinek kellene, akkor jön az, ami Olaszországban már most megvan, hogy az orvosoknak el kell dönteni, ki kaphat kezelést és ki hal meg inkább.


Másrészt a gazdasági szernpontok is fontosak (mégha nem is fogod fel), ugyanis ha karantént rendelnének el, akkor nem tudsz kaját venni (mert az eladók is otthon vannak, az áruszállítók is, meg az üzemekben sem készítenek több élelmiszert), nincs áram, víz, gáz, fütés (mert az erömüveket, üzemeket valakinek müködtetni kell), nincs orvos meg ápolószemélyzet (mert ök is otthon kell, hogy maradjanak). Ha meg ezeket a területeket kivennéd a karantén alól, akkor többé nincs értelme az egésznek.


Emellett az átlag családok többségének már most is gond a megélhetés, mert nincs anyagi tartalékuk, és ha nincs fizetés, akkor szó szerint éhenhalnak.


Egész biztos vagyok benne, hogy neked semmi hozzáértésed, áttekintésed, képzettséged sincs ahhoz, hogy ilyen horderejü döntésre képes legyél, nem véletlen, hogy nem te, hanem erre alkalmas szakemberek döntenek.

2020. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Szerintem mèg kár lenne elrendelni.

Sokan dolgoznak napi bejelentéssel vagy feketén... Ők és a családjaik kb éhen fognak halni, nekik senki nem tud igazolást adni.

Azért a magyarok nagy részének még 1 havi tartaléka sincs, nem hogy több havi.

2020. márc. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!