Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha esetleg elkaptam valami...

Ha esetleg elkaptam valami gyomorvírust, azt megúszhatom hányás nélkül?

Figyelt kérdés
Fóbiám van tőle kiskorom óta, pár hónapja is elkaptam, de akkor sajnos hánytam is, és borzalmas volt, sokkos állapotba kerültem. Pár napja érzem, hogy a gyomrom többször fáj, mint szokott (refluxom van), és már a hasam is egyre többször. Vírus lehet ez egyáltalán, vagy a refluxom szórakozik velem? Pár nap és meg kell jönnie, esetleg ez közrejátszhat a rosszullétekben?

2020. márc. 26. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Megúszhatod, nem minden esetben okoz hányást, de ezt megjósolni előre nem igazán lehet
2020. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Meg, de ha hányni kell, akkor ne tartsd vissza. ha kijön az megvisel, de ha visszatartod, akkor esetleg meghalsz.
2020. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismerős az érzés. Nekem is hányás fobiam van. Szerencsére nagyon rég kaptam már el ilyet. Vagyis úgy mondanám inkább ,hogy régen történt meg velem "az" csak hasmenésem volt. Van ennek a betegségnek egy nagyon rossz időszaka,ami nagyon sokáig tart, van akinek hamarabb véget ér ,de van akinél akár évekig is el tart. Nos nekem,úgy van, hogy kislány korom óta rettegek ettől. Voltam gyermek pszichiátrián de nem jöttek rá ,hogy ez a valódi probléma, és nem csak egy ostoba kamasz vagyok. Mert,igen emiatt sokat lógtam a suliból,ugyanis rettegtem hogy elkapok valamit. Szóval , emiatt édes anyám elvitt orvoshoz aki azt tanácsolta hogy feküdjek be egy ki vizsgálásra,mert sajnos otthon sem volt sínen semmi. Ott voltam teszteket kellet ki tölteni stb. És arra jutottak,hogy kamasz vagyok majd elmúlik.de én tudtam hogy ez a bajom,és a kiváltó okát is sejtem. Hiszen rossz gyerek korom volt sajnos és valószínű ennek tudható be az egész. Szóval , vissza térve; nekem tavaly volt szerintem a tető foka nálam a fobianak. Na itt nagyon le fogytam ,enni szinte semmit egésznap csak pár falatot azt is muszájból hogy ne hogy éhen haljak. Folyton fájt a hasam, és émelyegtem, szédültem,ezáltal ugye beszereztem minden hányás elleni szert,amit meg is ettem legalább naponta 2x. Gondolhatod hogy éreztem magam ,közben gyereket is neveltem . Borzasztó volt , de valahogy kb nyár óta érzek változást. (!) Gyógyszer nélkül. Elegem lett saját magamból. És nincs olyan sűrűn rosszul letem ,ha van is akkor is enyhébb és hamar leküzdöm. Enni eszem már naponta 3x4x igaz kis adagokat ,de ez már sokkal több. Változatosan eszek,figyelek továbbra is a higiéniára,és nagyjából ennyi. Gyógyszer már nem szedek hányingerre. Igazság az,hogy sajnos ha valóban ki akar jönni a gyomor tartalom akkor ki fog. Pláne virusnál,ugyanis ha a felső bélszakaszban telepszik meg akkor nincs ki ut. Javaslom nézz utánna a hányásnak biológiai szemszögből is,hátha segít megérteni mire "jó" a hányás. Tudom ez abszolút hihetetlen számodra ,de kifejezetten jót tesz az embernek.tehat ne csak a negatív oldala lobogjon előtted ,hanem a pozitív része is. Sőt tervezd meg. Legyen egy kész terved ,ha netán bekövetkezne, mit tegyél. Ez segít ,hogy ne ess pánikba ,bár így is fogsz de már tudni fogod mit is csinalj. Bocsi hogy hosszú lett. Jobbulást!
2020. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jó tudni, hogy nem csak én szenvedek ebben a fóbiában. Még szeptemberben kaptam el, igazából csak 1 nap volt vagyis pár óra, 3x hánytam, valahogy túléltem, pedig azelőtt is nagyon féltem tőle. De valamiért ennek ellenére, hogy pár hónapja is beleestem, nem csillapodott a félelmem.:(
2020. márc. 26. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!