Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Ffp3 maszkomat felvehetem újra, vagy felesleges?

Munkahelyemen FFP3 maszkot kaptunk, amit már egyszer használtam és úgy hallottam, hogy igazából ezek is egyszer használatosak. Bkv-val járok dolgozni, muszáj mennem, nem maradhatok itthon. Felvehetem a tömegközlekedésen a maszkot vagy igazából teljesen felesleges, hiszen már nem véd?

márc. 26. 23:55  Privát üzenet  

A válaszok
Az a baj, hogy: ha lerakod pl az asztaltra teli mehet más baktériumokkal és vírusokkal.

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont márc. 27. 00:15 Privát üzenet

De véd.

Addig használható ameddig nem ázik el vagy nincs rajta fizikai sérülés.

A WHO is ajánlja hogy EÜ dolgozók újrahasználják amíg nincs új.

Annyi hogy fertőzö anyagként kezelni, a belsejéhez ne érj hozzá. Mielőtt leveszed erős fettőtlenítés a kézen. Majd miután eltetted egy dobozba utána is fertőtlenítsd a kezed.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont márc. 27. 00:49 Privát üzenet
Tetta nevű felhasználó válasza:

Lassan itt a jó idő. Ha tudod tedd ki - megfelelő óvintézkedéseket betartva- a napfényre. A külső felületeket fertőtleníti.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont márc. 27. 06:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez szatyorban tárolom mióta levettem. Nem érintkezik semmivel sem. Ha esetleg domestosos vízzel kívülről áttörlöm, az ártana neki?

# 4/4Időpont márc. 27. 10:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
János kórház urológiai osztállyal van valakinek tapasztalata? Ott lenne egy mutetem, de vannak kételyeim, habár lehet felesleges!?
Anyám szerint nem léteznek vírusok és baktériumok, ezért felesleges kezet mosni, normális az ilyen?
Menjek vele orvoshoz, vagy felesleges aggódnom?
Érdemes orvoshoz fordulnom vagy teljesen felesleges?
Vízhajtó mennyi idő alatt hajtja ki a felesleges vizet?
Amíg nincs rendben a pajzsmirigyem addig felesleges a fogyásra számítani?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!