Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ffp3 maszkomat felvehetem...

Ffp3 maszkomat felvehetem újra, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen FFP3 maszkot kaptunk, amit már egyszer használtam és úgy hallottam, hogy igazából ezek is egyszer használatosak. Bkv-val járok dolgozni, muszáj mennem, nem maradhatok itthon. Felvehetem a tömegközlekedésen a maszkot vagy igazából teljesen felesleges, hiszen már nem véd?
2020. márc. 26. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy: ha lerakod pl az asztaltra teli mehet más baktériumokkal és vírusokkal.
2020. márc. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De véd.


Addig használható ameddig nem ázik el vagy nincs rajta fizikai sérülés.


A WHO is ajánlja hogy EÜ dolgozók újrahasználják amíg nincs új.


Annyi hogy fertőzö anyagként kezelni, a belsejéhez ne érj hozzá. Mielőtt leveszed erős fettőtlenítés a kézen. Majd miután eltetted egy dobozba utána is fertőtlenítsd a kezed.

2020. márc. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lassan itt a jó idő. Ha tudod tedd ki - megfelelő óvintézkedéseket betartva- a napfényre. A külső felületeket fertőtleníti.
2020. márc. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez szatyorban tárolom mióta levettem. Nem érintkezik semmivel sem. Ha esetleg domestosos vízzel kívülről áttörlöm, az ártana neki?
2020. márc. 27. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:

A hangsúly a belső oldalon van, persze a külső is számít. Azt nem tudom, ez a fajta mosható-e (szerintem nem), de a vírus 50-60 fok körül elpusztul. Van ahol most sebészmaszkot is vasalót kaptak az eü. dolgozók. Utóbbit azért, mert állandóan mosni nem lehet, eldobni kellene, de nem elég. Ezért vasalják át.

Ezt az FFP3-at szerintem így nem lehet regenerálni.

2020. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

FFP3 anyaga triboelektromos polypropilene, így nem szabad se vasalni, sem eláztatni!


Csökkenti a szűrőképességét.


[link]


Nem kell túlparázni, csak a külsején lesz némi vírus partiula, főleg ha hozzáérsz. Ha a belsejét nem fogdosod, no para.


Tényleg a napra kitétel a legjobb talán, UVA B is hatásos 30 perc után, nem csak a C.


FFP3 22 nanométeres részécskéket is szűr... maga a vírus 120 nm-es,így a szűrőanyagba ragadt vírusok elméletben nem haladnak továb, kiszáradnak és szétesnek 1 óra max pár nap után.

2020. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!