Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek meddig fog tartani...

Szerintetek meddig fog tartani Magyarországon a korona vírus?

Figyelt kérdés

Engem eléggé frusztrál ez a bezártság már most. Két hete a szobámból alig jövök ki. Nagyon hiányoznak a barátaim és a párom is. Tudom hogy ki kell ezt bírni meg ilyenek. Be fogom tartani a szabályokat, nem fogok velük találkozni. De szerintetek meddig kell itthon maradni és mikor lehet végre néha-néha legalább egy héten 1x kimenni az utcára? Mert kezdek becsavarodni már most...

17/L



2020. márc. 27. 01:31
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Azt olvastam par helyen hogy 1-1,5 év meg ez. És akkor addig megall az élet? Ki se lehet menni az utcára addig meg semmi?
2020. márc. 27. 01:35
 2/35 anonim ***** válasza:
75%

Most júliust mondanak tetőzésre.


Egyelőre meg kell szokni, hogy más lesz az életünk innentől.

2020. márc. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
A barátommal most vagyunk fel évesek és nagyon félek hogy júliusig nem láthatom..
2020. márc. 27. 02:16
 4/35 anonim ***** válasza:
87%

Egyenlőre júniusra várják a tetőzését, de ha szerencsénk van akkor őszre már lesz vagy oltás, vagy hatásos gyógymód (most ráállt erre a világ összes kutatólaborja).

A lakásból kijöhetsz, nem szobafogság, de ne érintkezz más emberekkel és tartsd be a higiéniai előírásokat.

2020. márc. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
49%

1. Most még kijohetne a lakasbol de rohadtul ne tegye

2. Kijarasi korlatozas hamarosan elrendelesre kerul pont azert mert kba sokan nem ertik miert kell otthon maradni

3. Ha a tetozes junius akkor karacsonyra lesz “vége”

4. Azert van idezojelben a vege mert ezt nem tudhatjuk most még pontosan a fenti verzio optimista becslés

2020. márc. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
69%
Tessék mit mondtam...
2020. márc. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Nem maga a karantén fog 1-1,5 évig tartani, hanem a gazdasági következményei (ami megjegyzem sokkal több ember halálát fogja okozni, ha közvetetten is). A barátod, kedves Kérdező, sajnos nem tudjuk, mikor fogod újra látni, de szerintem most az a prioritás, hogy ne fertőződjön meg senki. Te sem örülnél neki, ha beteg lenne ő vagy az egyik családtagja, ezt most ki kell bírni. Gondolj bele, mennyivel nehezebb időket is megéltek kapcsolatok, amikor még csak internet sem volt, levélben kommunikáltak. Sőt, azt sem tudtad otthonról a háborúk alatt, hogy a férjed él-e még vagy sem. Tudom, ez nem vigasztal, de próbáld meg objektívan nézni a helyzetet, és máris feldobódsz picit. Engem is ez tart életben, hogy reméljük hamarosan vége lesz, és utána majd bepótolunk mindent a barátommal.


Kimehetsz az utcára sétálni, de tényleg kerülj el mindenkit. Nem ciki ilyenkor átmenni az út túloldalára, ezen most nem sértődik meg senki. Maszkot vegyél fel, ha van, egyébként pedig tényleg ne mászkálj sehova, csak ami muszáj. Holnaptól egyébként kijárási korlátozások lépnek érvénybe, úgyhogy nem is lesz esélyed a napi 1 kis sétádon kívül másra.


Amúgy nem kell pánikolni a helyzeten, sajnos a média erre nagyon ráerősít. Nagy a gond, igen, de azért ez az állandó világvége hangulat, ami ömlik az emberre mindenhonnan picit sok. Tartsuk be az előírásokat, maradjunk otthon az életfontosságú dolgok intézésen kívül, és próbálj meg másra koncentrálni. Tanulj, olvass, nézz sorozatokat, hallgass zenét. Nem tudunk mit tenni, úgyhogy felesleges ezen parázni.

2020. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:
79%
Igen, 7/7 jól vezette fel a gazdasági károkat. Lesz itt olyan munkanélküliség, meg már van is, hogy valami brutális. Sorra fognak vállalkozások bedőlni, dolgozók utcára kerülni...
2020. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%

Vigyázni kell, fő a biztonság!

Tudjátok tartani a kapcsolatot interneten keresztül is. Én 17 éves koromtól 20 éves koromig távkapcsolatba éltem. Csak interneten keresztül beszélgettünk. Szerintem kibírható :)



Egyébként Olaszországban egy 23 éves makk egészséges srác lélegeztetőgépen van, szóval ez megcáfolja azt, hogy csak az idősek a veszélyeztetett csoport.

2020. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
63%

Mivel van internet így tudsz irogatni, beszélgetni másokkal. Tíz évvel ezelőtt ezek a lehetőségek sem lettek volna.

Azért az utcára ki lehet menni sétálni, futni, még kijárási tilalomnál is, csak emberekkel ne találkozz. Hónapokig ne legyél otthon mert tényleg becsavarodsz.

2020. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!