Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges hogy egész nyárra...

Lehetséges hogy egész nyárra kitart a karantén?

Figyelt kérdés
2 hete lesz, hogy önkéntes karanténban vagyok itthon. Mivel nem akarok elkapni a vírust. Nyilván nézem a híreket, de úgy nagyon kézzel foghatót az időtartamot illetően nem mondanak. Még csak ezután rendelik el a kijárási tilalmat. Tavasz tuti itthon telik gondolom. A nyár szerintetek? Mikor fognak nyitni a mozik, múzeumok, fodraszok stb?
2020. márc. 27. 06:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Erre nem létezik biztos válasz. Mondanak sok mindent, de ez találgatás, becslés, nincs rá semmi garancia, hogy nyáron vége lesz.


De, ha ma vége lenne Mo-n. a járványnak, utazási tilalmat feloldani, meg a többi intézkedést abbahagyni akkor sem lehetne, mert masik országban lehet nemrég indult, és ha megint utazik a nép, újraindulhat minden.


Legóvatosabb becslések szerint is jövőre állhat vissza minden.

2020. márc. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem örüljünk ha szeptemberben kinyitnak az ovik, sulik...

Úgyhogy szerintem kifog tartani a nyár nagy részében

2020. márc. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
Igen. Most kellene otthon maradnia mindenkinek, mert egy nyári kijárási tilalom pokoli lesz a forró lakásban. Mi panelban lakunk, talán a tizede lakásban van légkondi. A többiek meg fognak kattanni a hőségtől.
2020. márc. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ha átlépünk a közösségi terjedés szakaszába, akkor onnantól olyan 4-6 hét, ameddig tetőzik (legalábbis a többi érintett országban így történt), aztán attól függően, hogy hogyan alakul a betegek száma elkezdik feloldani a korlátozásokat (nyilván nem mindent egyszerre, hanem fokozatosan, hetek-hónapok alatt).
2020. márc. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
10%
Az biztos, hogy 2-3 hónapnál tovább nem lehet fenntartani a jelenlegi állapotot sem, mert az tényleg totális káoszhoz vezetne.
2020. márc. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Hellmano ***** válasza:
88%
Szerintem minél előbb meg kellene kezdeni a karantént, mert így elhúzódik tényleg nyárig, ha csak várnak mi lesz... abban bíznak, hogy pont mi Magyarok, majd nem fertőződünk tömegesen? A számok mostmár egyre jobban emelkednek és ez csak az azonosított, emellett 1000-es nagyságrendű lehet már hazánkban is a fertőzöttek száma, aki ugyanúgy járkálnak boltba és fertőznek meg mindenkit, mert maga se tud még róla, hogy fertőzött. Inkább most legyen karantén, mint tényleg nyáron.
2020. márc. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%
Azt vágod, hogy a legnagyobb élő hálózatkutató szerint sincs olyan forgatókönyv, hogy jó eséllyel nem fertozodsz meg. Plusz mitől félsz? Krónikus beteg vagy? Én inkább kibirnek 2 hetet max influenzaszerű tünetekkel, minthogy fel évet-18 hónapot be legyek zárva.
2020. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#7 Pont azt mondják a hálózatkutatók, hogy el kell osztani a fertőzést.


Ezen nem lehet egyszerre túllenni, különben holokausztot követsz el.


Akár ki is végeztethetnéd az időseket előre, hogy ne legyen rájuk gond.


Olaszoknál már korlátozások mellett is csökkenteni kellet 60 évre a triázst. Azaz nem kaphat senki 60 éven felül életmentő kezelést


Meddig fog ez csökkenni? Előbb 50 aztán 40 évre... aztán ott tartunk hogy 30 éven felül minden intenzív középkorú kap egy piros cetlit és a folyosón fullad bele a folyadékos tüdőgulladásba.

2020. márc. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Hellmano ***** válasza:
100%
Így van én már leírtam, hogy sokan azt hiszik ez csak az öregekre veszélyes...igen rájuk a legjobban, de emellett rengeteg fiatal szorul intenzív kezelésre, akik szintén meghalnának, ha nem lenne ott az intenzív kezelés. Ezt még sokan nem fogják fel, hogy ők se épülnének fel az intenzív kezelés nélkül, ha oda kerülnek. Több egészséges szervezet is rászorul erre az ellátásra, hogy odaírják a statisztikába, hogy gyógyult! Igen vannak, akiknél se tünet vagy ha van is minimális, ez van nem mindenki szervezete reagál ugyanúgy rá ezt el kell fogadni. De, azért még senki ne dőljön hátra, hogy én fiatal vagyok és semmi nem lesz velem. A fiatalt is berakják lélegeztetőre, ha eljön az a szitu stb.
2020. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Tök mindegy mit teszünk az a baj. Eu liberális demokráciában lehetetlen betartatni úgy látszik.


Haverék is 2 hét home office után mondták hogy "kitörnek"... házibulit fognak rendezni. Mert így nem lehet élni.


Ugyan az lesz mint az olaszoknál, hiába hoztak intézkedést, ha még most is megszegik.

2020. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!