Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fél ennyire az egész...

Miért fél ennyire az egész világ a koronavírustól?

Figyelt kérdés

Leszögeznék, hogy értem hogy az egészségügy alapvetően nem tud annyi embert ellátni amennyi szükséges lehet egy nagyobb méretű járványnál.

Illetve azt is leszögezném, hogy már kereken 2 hete sehova sem mentem 1 kivetellel amikor boltba és gyogyszertárba mentünk. Tehát betartom amit kérnek.

Viszont valahogy akkor se tudom hova tenni ezt az egészet. Néhány országon kivül, ha hinni lehet a híreknek nincs durva helyzet. Emellett ha jól olvastam a világon altalánosságban kb 100-120 ember hal meg percenként. Ami azt jelenti hogy akár 150ezer ember is meghalhat naponta (!). Mindenféle betegségben, éhségben, stb. Naponta. A koronavírus eddig 24ezer áldozatot szedett, december óta.


Higgyétek el értem a nagy mértékű megfertőződés-kevés kórházi ágy-kevés lélegeztetőgép kérdését. Azt is értem hogy nagyon gyorsan terjed és a védtelen (idös, immungyenge embereket) nagy mértékben veszélyeztetni. Emellett van nekem is idős, beteg szülőm, rokonom. De mégis fura ez az egész.

A tisztifőorvos maga mondta hogy a magyar betegek kb 80%-semmilyen tünetet nem mutat. És azzal együtt hogy értem ennek a ténynek a veszélyét továbbra is vannak bennem kérdések. Kb a betegek 5%-nak kell félni. Atöbbiek nagy része meg sem érzi.

Emellett a napi halálozási számok mellett eltörpül a korona vírus 5 havi aldozatszáma.


Ti mit gondoltok erről?



2020. márc. 27. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%

Ez az egész paraszt vakítás.

Én azt sejtem,hogy Orbán így akár le lépni. Biztos vagyok benne,hogy neki már meg van a biztos gyógyszer a hely ahová menni fog,miután leamortizálta az országot,és véletlen megbetegedne.

2020. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Ez még a lappangási idő. Az igazi számok majd egy hónap múlva kezdődnek majd.


Egy csomó ember nem tudja még, hogy beteg, és az alatt a 14 nap alatt simán befertőz egy csomó másikat.

2020. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanezt a kérdést tettem fel itt és mindenki lehurrogott, hogy majd megtudom, ha a családom összes tagja lélegeztetőgépen lesz!

Bent a munkahelyemen még szappan sincs, nemhogy fertőtlenítő!

2020. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem igazán politizálásra lennék kiváncsi. Hanem esetleg ész érvekre, veleményekre, gondolatokra. Igy ezt a kommentet megprobalom figyelmen kivül hagyni.’

Azt pedig ne felejtsük el hogy nem Magyarországon vannak intezkedések hanem mindenhol..

lassan az egész világon.

2020. márc. 27. 14:33
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a 2.,3. választ is! Utolsó, nem olvastam a kérdésedet de visszakeresem. Nekem ismerőseim azt mondjak (van koztuk akinek lehet hinni) hogy akar szeptemberig vagy azon tul is elhuzodhat ez az egesz.

Van ismerősöm aki meg a mai napig nem erti hogy miert áll le a világ egy olyan virustol ami miatt csak az idős es beteg emberek vannak igazan veszelyben. Ezzel persze nagyon nem tudok egyet érteni, de valahol ha belegondolok van abban valami hogy nem foglalkozunk a napinta tizezerek (akár gyerekek) éhhalálával, de egy ilyen virussal meg igen.

Tehat ilyesmikre keresném a Választ, véleményt. Hangsúlyozva hogy emellett én is itthon vagyok, es féltem az idős rokonaimat.

2020. márc. 27. 14:39
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

"Higgyétek el értem a nagy mértékű megfertőződés-kevés kórházi ágy-kevés lélegeztetőgép kérdését."


Ha érted, akkor miért tetted fel a kérdést? Épp az a probléma vele, hogy hirtelen kellene ellátni sok légzési nehézséggel küzdő embert ellátni, miközben a szokásos betegek is ott vannak, s a jó fertőzőképesség miatt a kórházi személyzet egy része is kidőlhet. Túlterheli a rendszert.


A napi halálozások kis százaléka következik be könnyen átadható fertőzésekből (vagyis nem kell számolni vele, hogy az ápoló elkaphatja/terjesztheti a rákot, szívrohamot stb. a pácienstől/-re), s viszonylag állandónak mondható, nincs benne nagy fluktuáció, így könnyebb tervezni vele.

2020. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Érted, de azért mégsem. 😂
2020. márc. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó kettő, csak játssza az eszét a kérdező, tipikusan aki valami totál egyértelmű dologra rácsodálkozik és odateszi azt a

[link]

Hogy ő GONDOLKODIK. :>

2020. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert a legtöbb embernek félelmetes minden, ami új. Emellett könnyen és gyorsan fertőz, még ha nem is halálos olyan mértékben, mint pl. az ebola, de azért ez is tud ijesztő lenni. Ehhez hozzá jön az is, hogy sok embernek van idős hozzátartozója is és ha valaki napi szinten olvasgatja a koronás híreket, hamar behúzza az embert, nem beszélve a gazdasági velejárójáról. Én, ha nem is féltem, de aggódtam az utóbbitól, de már nem dolgozom és megtanultam elfogadni, most a türelmet tanulom épp...
2020. márc. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én azt sem értem, hogy nem ismerik a vírust, hogy akkor mi alapján végzik el a tesztet embereken, ha még nem ismerik.


Ha egész nap híreket néznék, aludni sem tudnék!

Még az a rokonom is fél, akit még sírni sem láttam, annyira erős volt!

2020. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!