Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kijárási korlátozás alatt a...

A kijárási korlátozás alatt a víkendházamba hétvégente lemehetek azért?

Figyelt kérdés

Mivel az is az enyém, ezért mondhatni hogy tulajdonképpen ugyanúgy lehet a "lakhelyem". Itt a városban sehová sem járok, de jön a jó idő, és ott lenne teendő a kertben bőven.

Igazából itthon beszállok a kocsiba, ott meg kiszállok, a házban is egyedül leszek, szóval tulajdonképpen emberi kontakt nulla.

Szerintetek ez így belefér? Végülis így senkit sem fertőzök, és én sem kapom el.



2020. márc. 27. 17:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%

Nem. Bár meglátjuk hogyan működik, de nyomós indok nélkül bírságot fogsz kapni ha igazoltatnak.


Technikailag be fog ez állni, mert b..sznak rá a magyarok. Szóval munkahelyi igazolás kell majd meg blokk később

2020. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
És amúgy hétvégi ház, nem lesz rajta a lakcímkártyádon, szóval ezért simán bírságot kapsz.
2020. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Most még lehet. Mivel csupán korlátozás van.
2020. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ha jól értettem, ennek a rendeletnek az a lényege h a személyes kontaktok számát csökkentsék, illetve az időseket elválasszák a fiataloktól.

Hisz a szabadban való sétát is engedélyezik egyedül nem? Szerintem ha kocsival megyek a saját magánterületemre, az fertőzés szempontjából még biztonságosabb is, mintha az utcán sétálgatnék. Persze lehet, hogy én értelmeztem rosszul a hallottakat.

2020. márc. 27. 18:02
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet hogy te kocsiban egyedül lemész.


De ezt a magyarok úgy értelmezik, hogy akkor csapatunk le Balcsira ezerrel ilyen szép időben.


Egy ideig ez fun, aztán bekeményít a rendőrség az tuti, mert mindenki szarik rá az egészre.

2020. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Már így is sokan levándoroltak a Balatonra, hiába kérték az ottani polgármesterek, hogy ne tegyék. Maradjatok már a feneketeken erre a kis időre, vagy tényleg az lesz a vége, hogy szigorítanak a rendeleten.
2020. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Én is amiatt aggódok amúgy, hogy az ilyen barmok miatt még ezt sem lehet majd, és azok is megszívják, akik hozzám hasonlóan vigyáznak, és óvatosak.


Egyébként olvastam a rendeletben, hogy fodrászhoz vagy manikűröshöz is el lehet menni, amit szintén nem mondanák létszükségnek.


Illetve írják, hogy "A szakértő szerint a most bevezetett intézkedések lényege, hogy a közösségi távolságtartást (social distancing) foglalta keretek közé, miközben csak kevés valódi tiltást tartalmaz."


Ezért mondom, hogy szerintem a magányos ingázással nem jelentek veszélyt másokra.

2020. márc. 27. 18:10
 8/24 A kérdező kommentje:
Azt sem írtam sehol, hogy a Balatonon van a házikóm. Nem ott van, hanem egy apró kis falu mellet, fenn a szőlőhegyben. A madár sem jár arra, nagyon elhagyatott vidék. Ezért is szeretem.
2020. márc. 27. 18:13
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

a korlátozás nem tiltja és tényleg nem veszélyes senkire, szóval ha halaszthatatlan teendőd van akkor menj

nyilván mindenki maradjon otthon amennyit csak teheti, de indokolt esetben azért el lehet hagyni a házat, ha azzal nem veszélyeztet senkit


szerintem ez még belefér

2020. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Hellmano ***** válasza:
100%
Nekem is több helyen van több ingatlanom, amiket szintén rendbe kell raknom, fűnyírást értek ezalatt. Én azt elhanyagolni soha nem szoktam és mivel van olyan családi házam, aminek a területe 1000 négyzetméter,a mit nyírok azt nem hanyagolhatom el, mert utána nyírhatatlan lenne a fű, szóval engem, ha agyonlőnek, akkor is elmegyek háztól-házig kocsival és lenyírom a füvemet...ezt nem tilthatják meg, mivel az is az én házam, tehát hazamegyek gyakorlatilag.
2020. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!