Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fontos! Crohn-betegség az...

Fontos! Crohn-betegség az vérvételből valamilyen úton-módon látszik? Pl. Megemelkedett fehérvérsejtszám vagy ilyesmi? Illetve aki ilyen betegségben szenved, az milyen tüneteket produkál?

Figyelt kérdés

2020. márc. 29. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hogyan diagnosztizálható a Crohn betegség?

Laborvizsgálatok: Az ASCA IgA/IgG laboratóriumi vizsgálat segítségével már korai fázisban, non-invazív módon (beavatkozás nélkül), a páciensek egy részénél vérmintából kimutathatók a gyulladásos bélbetegségekre jellemző autoantitestek.

2020. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2020. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy az előbbi kommentem elküldte-e... :( tehát a kérdésem az lenne, hogy nagyrutin laborvizsgálaton voltam, ott semmilyen eltérést nem találtak. Annak ellenére lehetséges, hogy esetleg ilyen probléma álljon fenn nálam? Vagy a nagylabori vizsgálaton is kellene valaminek látszódnia?
2020. márc. 29. 14:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam nyáron gyanakodtan Chrone-betegségre. Persze csináltak ilyen-olyan labort mert a vérkép folyamatosan gyulladást mutatott ki. De nekem el kellett mennem vastagbéltükrözésre. Ott látják, hogy bevan-e gyulladva valamelyik bélszakasz vagy sem.
2020. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt a betegséget most tzaláltad ki, vagy amikor az orvosodnál jártál, akkor direkte tettél róla említést? Ugyanis az orvos a beteg panasza alapján még akár 15 vizsgálatot kiírhat, a nagylaboron belül. A nagylabor nem jelenti a vizsgálatok összességét. Tudod, ha nem mondtad, nem is keresik...
2020. márc. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az orvosnak elmondtam a tüneteim, és erre elrendelt egy nagylabort, hogy nézzük meg, hogy mi a helyzet. Én akkor neki konkrétan nem említettem ezt a betegséget, ugyanis nekem sem jutott eszembe. (De halkan megjegyzem, hogy nem hiszem, hogy nekem kellene kvázi javaslatokat tenni, hogy nem lehet-e hogy ez vagy az a bajom). De amúgy ez most volt nemrég, ez a nagylabor vizsgálat, és mint tudjátok sajnos a fennálló helyzet miatt nem tudok már sehova sem "tovább menni", ugyanis teljesen megszűntek a rendelések :(
2020. márc. 29. 16:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Tulajdnképp milyen tünetek alapján gyanaksuol erre a nem mindennapi betegségre? Ahogy olvastam, eléggé jellegzetes tünetei vannak, ha azokat elmondtad az orvosnak, ő ráismer...
2020. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Néha előjövő hasmenéses széklet reggelente, amikor többször is mennem kell. Sokszor sajnos puffadás, illetve hasfájás is néha vele jár. Időnként enyhe hőemelkedésem is szokott lenni, és előfordult, amikor ez az állapot tartott kb egy hétig, akkor persze a megerőltetéstől (a hasmenéstől) elég durva aranyerem is lett stb. De hála az égnek véres széklet vagy ilyesmi az nem volt, illetve drasztikus fogyás sem. Továbbá, (és ez talán a legzavaróbb tünet) sokszor érzem magam gyengének és szédülök... de étvágyam az teljesen rendben van. Viszont nem vagyok abban teljesen biztos (és a doktornő sem volt), hogy az enyhén hasmenéses állapotom az összefüggésben van-e a gyengeséggel, illetve szédüléssel, ugyanis ha több napig normalizálódik a székletem (vagy jó esetben több hétig), akkor is sajnos meg vannak ezek a tünetek: a szédülés, gyengeség, illetve néha puffadás és időnként hasfájás.
2020. márc. 29. 18:53
 9/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva eléggé a sötétben tapogatózom és már nagyon meg vagyok ijedve, mert sajnos ez az állapot már január óta tart :( És pláne most még itt van a járvány is... nagyon félek, hogy valami nagy baj van, amiről esetleg nem tudok.
2020. márc. 29. 18:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! CRP szokott emelkedett lenni a gyulladás miatt!
2020. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!