Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől szédülhetek és lehet...

Mitől szédülhetek és lehet hányingerem? Terhes nem vagyok!

Figyelt kérdés

Valamikor rám tör a hányinger, és csak akkor múlik el, ha ráeszek valami szilárdat(zsemle,keksz..) Néha társul hozzá szédülés.

Iszok elegendő folyadékot, a friss levegő szokott segíteni, de még is zavar. Nem állandó jellegű.. emiatt se mentem el egyelőre háziorvoshoz, de érdekelne, hogy másnak volt e ilyen, és ha volt mi lehetett az oka?

Vérnyomásomat nem tudom itthon megmérni, de nem szokott vele gond lenni.


Köszönöm a válaszokat!



2020. márc. 30. 00:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Krónikus betegség meglétére/felerősödésére utalhat. (Azt nem tudom, hogy működik-e ilyenkor a laborvizsgálat - akár rendelőintézetben, akár kórházakban...)


Fekvőhelyed eléggé kényelmes-e? Mennyire tudod kipihenni magad az éjszakai órák folyamán? Hogyan ébredsz? Átalvási zavaraid szoktak-e lenni?


Ui: sokféle influenzavírus létezik. Nem egészen biztos, hogy ez koronavírussal összefüggő tünetegyüttes - a háziorvosok elérhetőségéről én pedig nem tudok (bár kerestem nemrég az enyémet, de nem értem el...)

2020. márc. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet, ne ijedj meg, valószívű valami bagatell dolog. Nem vagyok orvos. Az, hogy evésre múlik el, sejtetni lehet, hogy nem a klasszikus hányingered van, hiszen hányingerre evés inkább sietteti a hányást. Itt valami vércukorszint jellegűre gondolnék. Próbálj meg alacsony glikémiás indexű ételeket enni csak. Szerintem ezzel a fehér lisz (zsemle) keksz, mint cukros dologgal, melyek mindketten magas glikémiás indexű ételek állandóan hullámoztatod a vércukrodat.

A másik, ami eszembe jutott de csak a zsömle és kekszet olvasván lehet, valami gluténérzékenység is.

Azt tanácsolom, próbáld meg először ezt a glikémiás index dolgot csak egy napra megpróbálni.

2020. márc. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ma frontot mond 10 fokot visszaesik elvileg, hànyingert meg a szédülés generàlja..jó egészséget kívànok.
2020. márc. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. márc. 30. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!