Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem azért, de egy beteg honna...

Nem azért, de egy beteg honna tudná, hogy ő most influenzás, nátha, korna, vagy esetleg más milyen vírus. Nem erre lenne a teszt?

Figyelt kérdés

Mondjuk sokat igazából nem változtatna a dolgokon. Most is 2 hete lázas beteg vagyok, távgyógyításban megy, illetve nem is vagyok veszélyeztetett, meg fiatal. Egy hóbapja is voltam nagyon beteg voltam, meg most is. Nekem nem hiányzik, meg lényegében nem változtatna, csak én hogyan állapítsam meg, van-e tüdőgyulladásom.

Amin kiakadtam, hogy Cilike közölte, nem kell teszt, egyre nevetségesebb az a nő.


2020. márc. 30. 13:15
 1/7 A kérdező kommentje:

*korona



Mert sokféle lehet, saját bőrömön tapasztaltam, hogy ezer vírus van és a tünetek hasonlóak, attól nem szünt meg a többi betegség. Lényegében az lenne a lényeg, hogy ellátsák mondjuk a tüdőgyulladást, ha az influenza vagy más miatt van. De ebből kiszorulsz, mert távgyógyításban van, és nem csinálják meg a tesztet.

2020. márc. 30. 13:17
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Hát azért meg lehet különböztetni őket, ne nevettess már.

Az influenza izomfájdalommal jár, fejfájással és lázzal, köhögéssel.

A korona vírus légzési nehézséggel, tüdőgyulladással, magas lázzal, íz és szagérzékelés kieséssel, száraz köhögéssel. És olyan fájdalommal hogy nem bírsz felkelni.

A többi vírus meg orrfolyással, torok kaparással, esetleg hőemelkedéssel vagy alacsony lázzal.

2020. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Influenza, vagy nátha után is kialakulhat tüdőgyulladás, hörghurut, nehézlégzés.


Meg egyrészt kb. influenza tünetek, influenzával vagy sok más miatt is lehet olyan rosszul, hogy nem tudsz felkellni.


Íz és szagvesztés? Ez kb. minden légúti vírusnál.


Másrészt azt írják, hogy 80 % enyhe tünet, van, hogy észre sem veszi. Hány hasonló vírus van.


Nagyon hasonló az influenzához, nem biztos hogy egy egészséges felnőtt lélegeztetőgépre kerül. De mondjuk az jogos elvárás lenneh, ogy a tüdőgyulladást ellássák, ha influenza, ha korona.


Egy kislány is kétoldalit kapott, mert cszetek rá, nem fogadták...

2020. márc. 30. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Ha tüdőgyulladásod is van, nincs vele semmi orvosi teendő, ami indokolttá tenné a vizsgálatot. Ha letesztelnének és kiderülne, hogy mondjuk influenza vagy covid, akkor is azt mondanák, hogy oké, maradj otthon és igyál teát. Nincs egyikre sem gyógyszer és kórházi kezelés nem indokolt, ha nincs légzési nehezítettséged.
2020. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Azért ha az influenza szerű tünetek mellé magas láz és nehéz légzés is társul bizony kimegy a mentő. Sőt akkor is, ha más egyéb, súlyos rosszulléttel járó bajod van. Nekem például nem voltak koronára utaló tüneteim, csak rosszul éreztem magam, szédültem, heves szívdobogásom volt, amit mint később kiderült a stressz miatti magas vérnyomás okozott. Fiam hívta a mentőket, negyed órán belül ott voltak, vérnyomást, vércukrot mértek, EKG-t csináltak. Adtak vérnyomáscsökkentőt, felajánlották, hogy bevisznek a kórházba, de jelen helyzetben nem nagyon javasolták, lévén, hogy a sürgősségi tele van betegekkel, esélyes, hogy ott kaphatok el valamit. Azt mondták másnap menjek a háziorvosomhoz ellenőriztetni a vérnyomásom, aki persze nem fogadott. Otthoni vérnyomás ellenőrzést javasolt, felírt vérnyomáscsökkentőt és nyugtatót azzal, hogy ha egy hét múlva sem leszek jobban telefonáljak.
2020. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Azért ne mondjátok már butaságot.Paromnak kezdődő tüdőgyulladása volt januárban, minden koronás tünete megvolt(influenza szövődménye).Adtak neki 7-10 napra való antibiotikumot és meggyógyult.Erre a koronára meg nincs ami hasson.
2020. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

HA ilyen tünetei vannak valakinek, az abszolút mértékben indokolja, hogy az illető izolálja magát amilyen szigorúan csak tudja, és a vele a megbetegedése eőőti időszakban kapcsolatban állók is tegyék ugyanezt.

Ha kimutatnák az illető pozitivitását, akkor is ezt kéne tenni, de anélkül se akadályozza meg semmi.

egy szempontból azért jó lenne a teszt: Talán a kontaktszemélyek munkaadója könnyebben elfogadná, hogy a dolgozó két hétig nem jelenik meg a munkahelyen, ha a férj/testvér/stb. pozitív koronatesztjére lehetne hivatkozni.

2020. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!