Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet asztma?

Ez lehet asztma?

Figyelt kérdés

Nem nagyon bírom a tesi órákat és a lépcsőzést. (Nem elfárad ők hanem nem kapok levegőt) Ma reggel megpróbáltam futni, de kb 5 percig bírtam mert elkezdett fájni a mellkasom és alig kaptam levegőt. Sípolt a torkom és valami nyálka szerű jött fel. Ez kb 30-45 percig tartott. Utána nagyon fájt a torkom de már jobb. Kiskoromban voltak ilyen köhögési problémáim(nemtudom pontosan milyen) Mostanában nem voltam beteg és nincs asztmás a családban azthiszem. Nem lehet a súlyom mert nem vagyok kövér.

16/L


2020. márc. 30. 14:29
 1/9 A kérdező kommentje:
*csípett
2020. márc. 30. 14:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen elképzelhető orvos??
2020. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És attól mert a családodban nemvolt asztmás, te simán lehetsz
2020. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anyukám egy ápolónő és szerinte csak túl keveset mozogtam a napokban de én szinte minden nap tornáztam egy kicsit(nem ugrálva) csak nem mondtam el neki és azt mondja hogy most nem mehetünk el a kórházba sem a házi orvoshoz mert van ez a korona...
2020. márc. 30. 16:12
 5/9 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat
2020. márc. 30. 16:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez lehet valamilyen egyszerű légúti betegség is nem feltétlen asztma

A nyálka ami feljött az valami váladék a tüdődből, amit okozhat gyulladás és persze az aszthma is és az természetes hogy utána fáj a torkod, rohadt nehéz felköhögni azt a cuccot (tapasztalat 7 éve van aszthmám és nem fogok kigyógyulni, ráadásul a rosszabb fajta)

Kérdés: Van e allergiád? Csak fizikai aktivitás vannak panaszaid?

Milyen régóta vannak panaszaid?

Ha régóta vannak akkor miért nem gondoltál rá korábban hogy elmenj?

2020. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 szia

1.Eddig csak áfonya allergiáról tudok.

2.Igen csak arra.

3.Igazából szinte mindíg kifulladt tesin, de azt hittem hogy mindenki így veszi a levegőt. Mindig olyan mintha kifújásnál valami a levegő útjába állna mármint hogy nem megy ki teljesen szóval nehéz.

4. Azt hittem hogy ez normális. Mármint senki sem mondta hogy "jaj, meg ne fulladt" De van egy legjobb barátnőm és vele mindig együtt megyünk fel a lépcsőkön és én a végére kb mindíg belehalok úgy kapkodok a levegőért.

2020. márc. 30. 16:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ha vége a karanténnak kérd meg az orvost hogy küldjön el a pulmonológiára kivizsgálásra, egyellőre meg ne erőltesd, amig nem fulladsz addig nem egy veszélyes állapot
2020. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most már tudom hogy kiskoromban, amikor akármilyen beteg voltam átment a tüdőmre és köhögési rohamaim voltak.
2020. ápr. 1. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!