Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hideg és szél hatására a...

A hideg és szél hatására a kézfejemen a bőr több helyen kipirosodik, érdessé válik és foltokban vérezni is kezd. Arra gyanakszom, hogy valami vitaminhiány jele lehet, van ötletetek, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Van bőrhidratálóm, azzal kenem naponta többször is, de ez csak amolyan felületi kezelés. Sajnos ha itthon is kicsit hűvösebb a szoba levegője, már attól is elindul a bőrirritálódás. Régebben nem volt ilyen, legelőször tavaly télen kezdett kijönni, majd idén egyre intenzívebben.
2020. márc. 30. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

E vitamin, kollagén hiány is lehet, kezd el szedni, Rossmann vagy dmben lehet kapni halolajjal. Azt hiszem herbaria a márka neve, komplexben van benne minden.

Ezen kívül sok folyadék, és a hidratáló se mindegy milyen, allergén és parfüm anyag lehetőleg ne legyen benne, vagy csak természetes parfüm pl levendula olaj v ilyesmi..

2020. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor az a vitamin hiányzik, amit tavaly még ettél, de idén nem. De szerintem inkább a folyamatos hűvös levegő az oka.

Tavaj előtt is hüsi volt a szobában?

Lehet hogy másik hidratálót kéne használnod.

2020. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tüneti kezelésnek: eucerin urea-repair plus 30% os

Patikában lehet venni

2020. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2020. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! 1-esnek és 3-asnak különösen, hogy termékeket is ajánlottatok, ki fogom próbálni őket!


2-es: Soha nem szedtem vitamintablettákat és az életmódomban, étkezésemben sem lett gyökeres változás. Az igaz, hogy régen melegebb szobában laktam, viszont furcsállnám, ha az az 1-2 fok ilyen hatással lenne úgy, hogy ilyen bőrproblémáim azelőtt soha nem voltak, se télen, se nyáron. Ezért kezdtem gyanakodni, hogy vitaminhiány lehet az oka.


4-es: ez nem az lesz, mert nincs viszketés.

2020. márc. 31. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!