Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi annak az esélye Magyaro...

Mennyi annak az esélye Magyarországon hogy koronavírusos beteggel találkozzunk?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék hogy mondjuk egy bolti eladó, vagy egy futárnak mennyi esélye van hogy koronavírusos emberrel találkozik?

Komoly választ várok és a gondolatmenetre is kíváncsi lennék.



2020. ápr. 1. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani, mivel pontosan nem tudja senki hány fertőzött van. Ugye sokakon átmegy szinte tünet nélkül, max egy kis orrfolyással, de ugyanakkor fertőznek. Pontos százalékot nem tudok mondani, hogy mennyi esély van rá, de szerintem azért nem kicsi az esély. (Persze attól is függ magyarországon hol- pesten elég nagy az esély, a legjobb barátnőm 200 fős falujában ahol szinte csak idősek élnek akik nem mennek sehova és hozzájuk sem jön senki nyilván kevesebb)
2020. ápr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most már minden megyében van fertőzött és ezt szorozd meg nyugodtan 10x-el is.


Látod az úszóknál 120-bó 8 tünetmentes volt.


Valószínűleg 4-10000 fertőzött is lehet már, elosztva az országban. Ez már rég tömeges fertőzés, csak tesztelés szűrés nélkül esélytelen felderíteni.

2020. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én másra számítok:

Szerintem most tarthat a vírus 1000-3000 fertőzöttnél (ebbe beletartoznak azok akiknél már kimutatták) ez a szám május közepéig emelkedni fog, majd július végére lecseng az egész.


Tehát most ha 3000 emberrel számolok és mondjuk futár vagyok számoljunk mondjuk úgy hogy munkanapon 9 embernek viszek ki ételt, viszont mondjuk a nap folyamán találkozok olyan kollégákkal akik szintén 9 emberhez szállítottak és van mondjuk 5 kollégám akikkel naponta személyesen beszélek. Ez olyan 50 embert jelent akik közül elkaphatom a vírust. De ott van még mondjuk hogy boltba, postára és kiszállításkor egyéb járókelőkbe, kutyasétáltatókba botlok. Ez még mondjuk 30 ember. Tehát olyan 80 emberrel érintkeznék, vagy lennék egy légtérben egy nap folyamán átlagban.

Tételezzük fel hogy Pest megyében dolgozok futárként, de Budapesten belül is kell szállítanom. Pest megye és Budapest lakossága kb. 3 millió fő, ebből kb. 300.000 fő akik igénybe veszik a kiszállítást. Ezek alapján tételezzük fel, hogy 3000 fertőzött van a 300.000 fő között.

Tehát az esélye annak hogy fertőzöttel találkozok a munkám során 0,01% avagy 100 emberből 1 lehet fertőzött. Viszont ez a szám folyamatosan emelkedik és ha 30000 fertőzött lenne akkor 0,1%-ra nőne a valószínűsége annak hogy elkapom a vírust.


Persze ez egy nagyon rögtönzött számítás és ez mind feltételezés (Van egy futár ismerősöm azért is lennék kíváncsi, szóval továbbra is várom a válaszokat, nem szeretem megválaszolni a kérdéseim).

2020. ápr. 1. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Fél perc alatt te nem igen fogod elkapni senkitől, hacsak nem tüsszög rád.

Abból kiindulva, hogy a regisztrált esetek 80%-a tünetmentes (vagyis jó eséllyel magától rá sem jött volna), meg abból, hogy milyen kevés a tesztelés, szerintem pillanatnyilag legalább 50-100 ezer fertőzött járkál közöttünk. És nem lennék meglepve, ha ennek többszöröse meg már átesett volna rajta, akár tünetekkel is, csak nem tudták akkor még, hogy mi az. Mindenesetre ha úgymond "magától" lecseng annak ellenére, hogy látszólag nem értük el az ehhez szükséges legalább 5-6 milliós esetszámot, az engem fog igazolni. Kínában is valami nagyon hasonló történt.

2020. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Lol... Kínában olyan karantén volt, hogy még dolgozni se lehetett menni Wuhanban. 13 szükségkórhás mellett. Egy olyan appal ami ha bepirosodott szó nélkül vitt el a rendészet!


A katonaság vitte az élelmet több hétig...


Nem ám kijárási korlátozás nyaralással, kempingezéssel, fodrásszal, műkörmössel 😃 lóf..sz

2020. ápr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És most milyen karantén VAN Kínában a 2004 db (ismert) aktív eset miatt ?
2020. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Feloldották már, lassan indul be a gazdaság teljesen.


Számítanak a második hullámra októberre.


Egy biztos, ultraszigorú karantén kellett pár hétig, hogy minimalizálják a fertőzést.

2020. ápr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!