Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 55 kilóval lehetek anorexiás?

55 kilóval lehetek anorexiás?

Figyelt kérdés

170-2 centi körül van a magasságom és 3 hónap alatt 15 kilót fogytam. Tehàt igy vagyok most 55. Én még mindig túlsúlyosnak érzem és látom magam, de a környezetembe mindenki azt mondogatja hogy túlzásba vittem, nagyon sovány vagyok és hogy kilátszanak a csontjaim. Az utolsóról tudom hogy igaz, de én mégis kövérnek érzem magam. Állandó mániám a kalória számolgatás és a súlymérés, és képes vagyok többször is pánikrohamot kapni ha feljebb megy a súlyom vagy túl lépem a fogyashoz szükséges kalória mennyiséget.

Lehetek ilyen nagy súllyal anorexiás? Vagy csak azért kapom mindenkitől ezt mert ahhoz voltak hozzá szokva hogy eléggé duci vagyok?



2020. ápr. 1. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Lehetsz. Az 55 kiló már most kevés és mégsem akarsz leállni
2020. ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen magassághoz én is voltam 55 kiló, vékony az, de nem beteges látszatra.

Anorexiás attól vagy, hogy még mindig kövérnek látod magad, és ez teszi ki a gondolataid jelentős százalékát, holott már nincs hová fogynod. A tested még nem beteg, de a pszichéd igen. Ne fogyj tovább és ne pánikolj pár kiló plusztól, 60-65 kg még bőven jó a magasságodhoz. Ha neked ez az 55 tetszik, akkor legyen ez a határ, de lejjebb ne menj. Ha nem bírod megállni a tovább fogyást, kérj segítséget!

2020. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia nem a súlyodon múlik, lehetsz 100 kg-al is az, nem 30kg-al kezdi senki sem. Pontosan a kényszeresség, pánikolás, állandó méregetés, illetve az, hogy nem látod reálisan a testedet sajnos azt mutatja, hogy az lehetsz, vagy hajlamos vagy rá. Amennnyit fogytál az sem egészséges, feltételezhetően éheztetted magad ekkora fogyáshoz.

Minél előbb segítségre van szükséged, amihez valószínűleg pszichológus kell.

2020. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor hagynom kéne hogy a szüleim pszichologushoz vigyenek?

Már pár hete mondogatják, de ellenkeztem mivel én nem érzem hogx problémáim lennének.

2020. ápr. 1. 16:09
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan ennyi volt a súlyom, mikor 14-15 évesen engem is elküldtek pszichológushoz. De semmit nem segített ,mert gyereknek kezelt és inkább ott hagytam. Az nem baj, hogy rendszert tartasz a kajálásban, én is minden nap nézegetem magam tükörben, pedig már 90 kiló vagyok és 27 éves :) szóval próbáld megemberelni magad, nekem az segített anno. hogy megnéztem a 300 c. filmet moziban és olyan testet akartam, mint nekik :) szóval kigyúrtam magam amennyire tudtam. ehhez pedig tartom a testépítőknek szánt diétát, azaz sok fehérje, sok víz stb. De ,ha te nem akarsz izmos lenni akkor is ajánlom, hogy sportolj valamit és egyél mellé normálisan, eleget mindenből.
2020. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért kell menni pszichológushoz mert nem érzed hogy baj van. Most 55 kilóval mèg a normális alsó határán vagy, de ha így folytatod nyárra 40kiló leszel
2020. ápr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan leírtad, hogy már most az vagy! Az anorexia ugyanis mentális kórkép is egyben! Tehát, ha te alapból kórosan soványan is kövérnek érzed magad, akkor az már hivatalosan is anorexia nervosa! Utóbbi szó az idegi eredetéből adódik. Olvass utána. Az meg csak tetézi ezt a tényállást, hogy direkt fogytál le az amúgy normális súlyodról ilyen soványra. Fiú vagy lány vagy egyébként? Mert fiúknál/férfiaknál is előfordul, csak jóval ritkább, az összes eset kb. 10%-a.
2020. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2020. ápr. 1. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is 172 centi vagyok és mellé 65 kiló. Szerintem én vagyok kb a átlag testalkatú, te már soványnak számítasz. Semmiképp se fogyj többet.
2020. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!