Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pattanásokra ha nem használ a...

Pattanásokra ha nem használ a benzoil-peroxid, használható más?

Figyelt kérdés

A bőrgyógyász írta fel az Aknefug nevű gélt. Másfél hónapja használom az utasítások szerint de eddig nem mondanám hogy javul a helyzet.

Tovább kell várnom esetleg? Valamit nem jól csinálok? 4-6 elteltével kellett volna mennem ellenőrzésre, de ez elmaradt a vírus miatt.

Szóval gondolom mostanra látszódnia kéne valaminek. Létezik hogy egyáltalán nem használ nálam?



2020. ápr. 1. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos benne van a pakliban hogy nem használ :( anyagcsere-zavar áll sokszor az akné hátterében, amivel nem nagyon lehet mit kezdeni. A felületi kezelés enyhítheti, csökkentheti a számát, de meg nem szünteti.
2020. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem használ. Az étkezésed gondold át, vannak kaják amik rontanak a helyzeten.
2020. ápr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
50%

Nem biztos, h használ.

Nekem most ez nagyon bejött, keress rá a niacinamidra.


"THE ORDINARY NIACINAMIDE 10% + ZINC 1%


Nagy mennyiségű, 10% niacinamide-ot (B3-vitamint) és 1% Zinc PCA-t tartalmazó szérum a bőrhibák ellen és a faggyútermelés kiegyensúlyozására.


Segíti a pattanások, bőrhibák és eltömődött pórusok elleni küzdelmet


Segít egyensúlyba hozni a faggyútermelést


100%-ban illat- és színezékmentes


Állatokon nem tesztelték"

2020. ápr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ősrégi a kérdés, de hátha valakinek segítek a válaszommal.

Ahhoz, hogy a benzoil-peroxid tartalmú krém "kiirtsa" a bőrben levő Cutibacterium acnes populációt (más néven P.acnes, ez a faj felelős a gyulladásos tünetek kialakulásáért) vagy legalább drasztikusan visszaszorítsa, néha több hónapra van szükség. Jellemző, hogy 6-8 hónap után már igazán látványos az előrelépés. Ezután, ha keletkeznek is új pattik a bőrön, nagyon picik maradnak és nem is fejlődik ki gyulladás.

A BPO természetesen kombinálható klindamicinnel, gentamicinnel stb. a bőrgyógyász javaslata alapján, de magában is megfelelő. Sok kitartást mindenkinek! :)

2020. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megpróbálom! Azóta eltelt jó pár hónap, de nem sok változást észleltem, úgyhogy abbahagytam, és áttértem egy növényi alapú természetes krém használatára. Az sem sokat ért, szóval most hogy elfogyóban van, gondoltam adok még egy esélyt az Afnefugnak, ezúttal Klindamicinnel kiegészítve, hátha. Nos, meglátjuk.
2020. szept. 12. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!