Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most minden influenzagyanús...

Most minden influenzagyanús betegséggel önkéntes karantén kellene? Mi a felelősségteljes hozzáállás?

Figyelt kérdés

Semmiképp sem akarok pánikolni, de azért ugye most az ember mindig rosszra gondol...

Két napja szinte folyamatosan hőemelkedésem van, nem magas, 37,3-4 körül. Reggelre taknyosodni kezdtem. Nekem ez elég egyértelműen valami megfázásos/influenzás vacaknak tűnik, szóval nem is magam miatt aggódom, de mégis... Az élettársam még eljàr dolgozni, ha én beteget jelentek, őt is kitiltják. Ha meg mégis valami komolyabb lenne, akkor meg járkált és fertőzött?

Ha én önkéntes karantént játszok, vele mi lesz? Egyszobás lakásban nincs hova szeparálódni.


Mi lenne a helyes megoldás? Vagy hülye vagyok, túlstresszelem?


2020. ápr. 2. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a férjed vitte haza. Hívd fel a háziorvosod, ő majd megpróbálja belőni, mi lehet a bajod.
2020. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem alap kellene, hogy legyen, hogy SEMMILYEN vírust nem ragasztunk másra! (Én is voltam már idén influenzás, épp a koronavírus megjelenése előtt, itthon maradtam.)
2020. ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2, azért normál esetben a jajj egy kicsit folyik az orrom az nem indok az itthon maradásra, ha nem vagyok rosszul. Arra meg aztán pláne nem, hogy az egész család otthon maradjon, mert egyvalaki náthás, ugyebár. :) Telente igencsak kihalna a világ, ha azért ülnék otthon, mert anyám/pasim/gyerekem/kiskutyám megfázott.

Az én kérdésem meg pont ennek szól, nem annak, hogy én mit csináljak, mivel én alapból itthonról dolgozom a helyzetre tekintettel.

2020. ápr. 2. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen önkéntes karantén!
2020. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy egy nátha miatt az egész család maradjon otthon. De egy influenzával nem kellene mindenkit végigfertőzni.
2020. ápr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!