Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek van krónikus betegsége,...

Akinek van krónikus betegsége, ők 100% hogy nem súlyos lefolyasuak lesznek koronavirus miatt? Nem lehetséges hogy tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel essenek túl rajta, azaz beleessenek a 80-85% ba?

Figyelt kérdés
Hiszen jóval több krónikus beteg van a világon mint ahány életveszélyes állapotú vagy esetleg végzetes kimenetelu esettel számolnak... Hogy van ez?
2020. ápr. 2. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Eleve a krónikus pozitív betegek 10-20% hal meg csak. Értelemszerűen emellett rengeteg tünetmentes lehet.


Valószínűleg ezen is lehet egy többes szorzó.


Általános és végső halálozás kb 0.5-1% a teljes populációra. Világszintén még és is 40 millió halott.

2020. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom sajnos, erre tényleg jó lenne tudni a választ. Én ugy képzelem el, hogy akkor lesz súlyos a vírus alapbetegség mellett, ha az alapbetegség már amúgy is okozott tüneteket, vagy életminőség romlást.

De persze egészséges emberek is haltak meg...

2020. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az hogy krónikus betegséged van nem azt jelenti hogy mindenképp bele halsz vagy halálközeli állapotba kerülsz, azt jelenti hogy nagyobb eséllyel reagálhatsz rosszul de ez nem törvényszerű
2020. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő krónikus betegségem van. Izomsorvadás és veseelégtelenség. Én veszélyben érzem magam.


Egész más ebben a helyzetben hallani a számokat. Hallani amikor kiemelik, hogy krónikus betegek haltak meg.


Egy héten háromszor megyek életben tartó kezelésre. Az eddigieknél is szigorúbb szabályok vannak. Eddig még nem volt gyanús beteg.


Nekünk azt mondták, hogy véletlenül se menjünk ki. Persze a kezeléseken kívül. Konkrétan viszont nincs infónk az esélyeinkről.

2020. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!