Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulmukodes...

Pajzsmirigy alulmukodes terhesen, mit lehet enni, hogy ne hizzak 20-30 kg-t?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulmukodest allapitottak meg a terhessegem alatt. Napokon belul toltom a 12.hetet. Terhesseg elott nem volt vele problemam, tokeletes volt a tsh ertekem. Viszont nem szeretnek 20-30 kg hizni, mert alapbol koverebb vagyok a 158-160 centimhez.. viszont a mostani korulmenyekben(korona virus) nincs se haziorvosom, se nogyogyaszom aki segithetne ebben az ugyben.. koszonom a normalis valaszokat!

2020. ápr. 2. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Terhesen is ugyanazt kell csinálni a pajzsmirigy alulműködéssel, mint nem terhesen: Levothyroxine-t szedni. Ha nincs háziorvosod, akkor sürgősen keress egyet.
2020. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írj vagy hívd fel a háziorvost és kérdezd meg mit kell most tenned(úgy el kell hogy érd,sőt lehet mondja majd hogy menj be hozzá), vagy a nőgyógyászt esetleg.Amúgy a pajzsmirigygyógyszert személyre szabottan kell beállítani, legjobban egy endokrinológussal járnál.
2020. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mennyi volt a TSH értéked?
2020. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia nekem is alúlmüködésem van , én sem voltam vékony terhesség előtt de mostmár 18 hetes terhes vagyok ha jól be van állítva a gyógyszer nem fogsz hízni sokat eddig én 4 kgnál tartok. Keress egy jó endokrinológust mert ezzel nem szabad játszani. Hidd el fogadni fog ha elmondod neki hogy kismama vagy.
2020. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem akarom sem az érzéseidet megbántani, sem aggodalmat keltei benned, de nem kizárólag, és nem is elsősorban a hízásod, hanem a baba miatt lenne fontos, hogy szakember - lehetőleg egy jó endokrinológus - foglalkozzon az pajzsmirigy alulműködéseddel.
2020. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Haziorvos telefonba azt mondta, hogy ez a tsh ertek normalis, mert nincs a felso ertek folott sokkal. Ez az ertek akkor lenne gaz, ha most szeretnek teherbe esni. Igy nem is kuldott tovabb sehova. Tsh ertekem: 4,760
2020. ápr. 20. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!