Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hány napig tarthat az influenz...

Hány napig tarthat az influenza? Illetve van olyan, hogy valaki már szinte tünetmentes aztán hirtelen visszaesik?

Figyelt kérdés
Egy hete lettem beteg. Láz nélkül, köhögés, torok, mellkas fájdalom, fáradtság. Szedtem váladékoldót, fájdalom csillapító, pihentem ahogy a doki mondta. Tegnap már szinte tünetmentes voltam, csak az orrom folyt. Ma viszont heves fejfájásra ébredtem, az orrom eldugult, ismét köhögök.
2020. ápr. 4. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem volt két hét, ami nagyon rossz volt, utána pár nap, ami jobb, és aztán megint egy hét, ami közép pocsék. :D (De a pár jó nap alatt meg egy durva haláleset történt a családban, és a doki szerint ez "taszított" vissza, szóval a franc tudja, normálisan is lehet-e ilyen.)
2020. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Az inlfuenzák általában gyors lefolyásúak.


Ez gyanús hogy inkább COVID. Az ilyen, hogy hullámzik, visszaesel, jobban vagy, visszaesel stb....

2020. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Melegíts sót tedd az arcodhoz, ha már nem annyira forró. gyorsabban felszívódik a takony. Valami pamut anyagot varrjál össze, ha nincs olyan amiből nem szóródik ki a só.
2020. ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez a tünetek alapján inkább a koronavírus,mint influenza. Influenzára mellkasfájdalom nem jellemző, viszont tipikus tünete az ízületi fájdalom.
2020. ápr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Influenzaszezon ilyenkorra már lemegy.
2020. ápr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, ez akár koronavírus is lehet, mint ahogy az enyém is esélyes, hogy az volt (Első voltam). Főleg, hogy a doki végig állította, hogy ez nem influenza, mert nagyon furcsa, de nem érti, hogy akkor mi... Semmi gyógyszer nem használt, és állandóan nehézlégzésem volt, amivel szó szerint nem tudott mit kezdeni, ezért közölte, hogy hipochonder vagyok.

És ez januárban volt.


Kérdező, te kaptál antibiotikumot? Neked használt? Mert én két kúrát is végigcsináltam, és semmi... Ez is gyanús volt.

2020. ápr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köhögés, torok- és mellkasfájdalom, fáradtság, visszaesés - ezen mind COVID tünetek.
2020. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

HÍVD fel az orvost - ne fizikailag menj oda. Az influenza heveny lefolyású, 2-7 nap alatt lemegy és általában nem követi visszaesés. Ettől még előfordulhat, hogy a legyengült immunrendszer miatt benyelsz valami bakteriális fertőzést és az "támad". Viszont a COVID is hasonló tüneteket produkál..


HÍVD - telefonon - a háziorvosod.

2020. ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, pár napja beszéltem utóljára az orvossal, mikor jobban voltam. Hétfőn hívom.

Kedves első válaszoló, nem kaptam antibiotikumot, mert nem volt lázam és nem súlyosbodtak a tünetek, sőt. Csak ma reggelre estem vissza. De továbbra sincs lázam, vagy nehéz légzésem.

Mindenkinek köszönöm a válaszát! Hétfőn remélem már többet fogok tudni. 🙂

2020. ápr. 4. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!