Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tartósan magas vercukorszint?

Tartósan magas vercukorszint?

Figyelt kérdés

Lehet halálos is idővel?

Féltem a testvéremet.

Tartosan magas eredményei vannak, inzulin mellett is.

Mi lesz vele? 2 éve van így..

MÁR sok típusú inzulint próbálták, ez sem segít.

Volt egyszer ultrahangos vizsgálaton, a szervei rendben voltak, a szeme is. De ez egy éve volt vagy több.

Lehet baja?

Még csak 30 éves


2020. ápr. 4. 20:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lehet. Nem kevés szövődmény okoz egyébként ha nincs kezelve. Diétát tartja? Sportol rendszeresen?
2020. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Dietetikus felkeresése javasolt lehet (most online, a járvány miatt, remélhetőleg így is lehet találni).

Elolvashatja Szövényi József cukorbetegeknek szóló könyvét is.

2020. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem tartja a diétát.

Nem hallgat rám se a szüleimre, sem a parjara.

Van egy kis lányuk, nem értem. Nem szeretné látni felnőni?

Vagy túl lihegem valóban?

Azért 12 meg 16 os értékekkel élni gondolom nem kis dolog?

Azt mondja fiatal, nem lesz baja, nem érez semmit. Stb.. 🙄

2020. ápr. 4. 20:27
 4/18 anonim ***** válasza:

Vakság, súlyos vesekárosodás, szív-érrendszeri betegség, végtag elvesztése, vagy valami hasonló lehet a vége. 10 felett már a vesét is károsítja, nemcsak az érrendszert - én úgy tudom. Azért könnyű figyelmenkívül hagyni a dolgot, mert eleinte nincsenek tünetek (vagy nem számottevőek), amikor tünetek lesznek, akkor már sajnos baj van.

Ha senkire sem hallgat, akkor - sajnos - úgy tűnik nincs mit tenni. Párja sem tud hatni rá? Vannak sokan, akik már hiába ügyelnének vércukorszintjükre, mert bekövetkezett a visszafordíthatatlan károsodás.

Youtube-n próbálj videót keresni, ahol elmeséli valaki saját történetét és mutasd meg neki, hátha hatna rá.

2020. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Párja már többször leultette és beszélt vele, akkor kis ideig tartotta a diétát. De ennyi.

Úgy főz, hogy nyugodtan ehessen. De hiába ha házon kívül nem figyel oda.

2020. ápr. 4. 20:43
 6/18 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag mindent megtesz, hogy összeszedjen még pár krónikus betegséget.


Sok ilyen embert látok aki nem tart be létfontosságú dolgokat. Sokat vagyok kórházban...

2020. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A maga sorsa kovácsa. Ilyen cukorszint előbb-utóbb veseleállást, vakságot, alsó végtagi érszűkületet, amputációt okoz...három hónapjan jöttem ki a kórházból, ahol levágott lábú emberek közt feküdtem..nekem megmentették. Már nyolc kilót fogytam, a diétát betartom(ha nehezen is)viszont biztató az eredmény. Már nyolc sincs a cukrom(gyógyszerrel)
2020. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Na ez a másik.

Nagyon ritka, de ő nem hízott el miatta.

Hanem azóta h kiderult, vagyis hazudok, amiatt derült ki... Hogy hirtelen fogyni kezdett, és akkor keresni kezdtük miért. Szval 2 év alatt - 30kg diéta nélkül...

2020. ápr. 4. 21:50
 9/18 Ypszilon1980 ***** válasza:

De hát nem kell néha orvoshoz mennie ellenőrzésre?

Vannak, akik elélnek sokáig ilyen cukorral, de a diétát tartani kellene legalább, ez azért nem olyan magas főleg, ha nem hat rá semmi. Szövődményei lehetnek természetesen, majd akkor komolyan veszi.

2020. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De, viszont a vírus miatt lemondta az orvos az időpontot.
2020. ápr. 6. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!