Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tulajdonképpen miért olyan...

Tulajdonképpen miért olyan fontos a folyamatos fertőtlenítés, ha tudni lehet, hogy tárgyakról nagyon kicsi valószínűséggel fertőződhetünk meg a koronavírussal?

Figyelt kérdés
Bele lehet abba bolondulni, hogy mindig, mindent alaposan, stb... Hol húzzátok meg a határt? Mi az, amit még megtesztek, mi az, amit már nem vagytok hajlandóak koronavírus ide vagy oda?

2020. ápr. 7. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A fiam iskolás, tehát amióta bezárták az iskolát, itthon van. Én dolgozom, de jelenleg itthonról, tehát én is itthon vagyok. A férjem mezőgazdaságban dolgozik, így ő eljár területre dolgozni, ahol családtagok közt dolgozik, kint a szabad levegőn. Ő jár boltba, mi pedig nem megyünk sehová, max. sétálni, bringázni úgy, hogy közben senkivel nem találkozunk, nem beszélgetünk. Itthon ugyanúgy takarítok és fertőtlenítek, ahogy eddig is, mert eddig is ezt tettem, nem takarítok többet és nem fertőtlenítek többet, mint egyébként. :) A férjem az, aki fertőtlenítő törlővel át szokta törölni az autó kilincsét, illetve kormányt. Maszkot, kesztyűt továbbra sem hordunk séta, biciklizés során, hisz ha a levegőben benne van, akkor tök mindegy, itthon is ülhetek a hátsómon, elég, ha kinyitom az ablakot és bejön a friss levegő, nem? Meg aztán ha annyira nagy védelmet nyújt a maszk, meg a kesztyű, akkor mégis miért minden 8. koronavírusos egészségügyi dolgozó, ha ők eleve így dolgoznak, nem? Szóval ettől többet nem tudok és nem is fogok megtenni. Sőt, úgy vagyok vele, hogy vigyázok magunkra, de mi hiába, ha mások nem. Ez még hónapokig fog tartani és szerintem előbb leszek depressziós, mint koronavírusos... És ha netán el is kapom, majd meggyógyulok belőle, ha meg nem, akkor meg ennyi volt. A halál is az élet része, de ha egy ilyen megbetegedésbe belehalok, akkor ezer másikba is szerintem meghalnék... De persze ettől vigyázunk.
2020. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak azt teszem meg, amit eddig is megtettem. Nem dőlök be a hisztinek.
2020. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Kicsit jobban odafigyelek a kézmosásra. Ennyi.
2020. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Mi betartjuk a kijárási korlátozást. Itthonról dolgozunk. Nekem heti egy alkalommal be kell mennem dolgozni, férjem jár bevásárolni szintén kb. heti 1-szer. Ilyenkor, tehát amikor bevásárlásból vagy munkából érkezünk, azaz hetente egyszer mindent lefertőtlenítünk a kilincsektől kezdve a kocsikulcson, lakáskulcson át a vásárolt dolgok csomagolását és igyekszünk minél előbb átöltözni, ruhát azonnal mosógépbe tenni és lefürödni, hajat mosni. Maszkot még nem hordunk, de kesztyűt veszünk, ha elmegyünk itthonról. 60 fokon mosok, eddig még bírják a ruhák. Ja, és én sütöm a kenyeret. Amíg nem én sütöttem, addig a héját nem ettük meg.

Szóval nálunk ez a heti 1-2 alapos fertőtlenítés van a kintről származó dolgokra, ez azért nem annyira sok meló. Ha nem megyünk sehova, akkor nem fertőtlenítgetek. A kézmosást alaposabban csináljuk, kislányom is megtanulta, gyakrabban ellenőrzöm. De ma is csupa retek volt a kertből, elküldtem mosakodni ebéd előtt, de nem álltam fölötte, nem is volt rá időm. Időnként hypo-val felmosok, de ezt nem viszem túlzásba. Ahhoz képest, hogy nagyon vegyszerellenes vagyok, most nagyon is túlzásba estem, de még mindig nem jutottam oda, hogy 20-szor kitakarítsam a házat. Annyit dolgozunk, hogy szerintem egy év karantén kéne ahhoz, hogy én 20-szor ki tudjam takarítani az ottonunkat. Jelenleg még egyszer se sikerült. Most volt az első nyugodt hétvégém munkaügyileg, de nagyon elfáradtam, nem nagytakarítás volt a fő programom. Azért nem bánnám, ha lenne annyi szabadidőm, mint másnak, akinek most jut ideje takarítgatni.

2020. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!