Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hosszú távon mit okozhat a...

Hosszú távon mit okozhat a tartós 60 alatti pulzus?

Figyelt kérdés
26/F vagyok és egy hete volt egy borzasztó csipőfájdalom miatti ájulásom. Akkor 60/30-as vérnyomást mértünk 39-es pulzussal. Azóta gyulladáscsökkentőt szedek, fogok menni vérvételre/MR-re és gygógytornász nővérem szerint valószínű, hogy auto-immun beteg vagyok. Ez volt a kitérő, a lényeg: mióta 1 éve megvan a vérnyomásmérőnk sose mértem 60-nál alacsonyabb pulzust. Általában ilyen 52-54 körül van, de volt már 48 is amikor nem voltam beteg. Ez normális? És ha igen, akkor mit csináljak és hosszú távon (hány évesen?) milyen következményei lehetnek?

2020. ápr. 7. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
39 :O az már veszélyes... :( kb 70/perc a normális, pajzsmirigy alulműködés okoz sokszor alacsony pulzusszámot, ha elmondod a haziorvosnak elküld vérvételre, majd a tsh, t3, t4 értékeket kell nézni
2020. ápr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Halált.
2020. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alacsony pulzus edzettség miatt is lehet. Nekem évekig 44-45 körül volt a nyugalmim, a legjobb 39 volt (kerékpároztam). Sportolsz valamit ?
2020. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Semmit nem sportolok.
2020. ápr. 10. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!