Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBS (Irritábilis bél szindróma...

IBS (Irritábilis bél szindróma) van valakinek? Tapasztalatok? Milyen vérvizsgálat szükséges a diagnózis felállításához?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 11. 20:43
 1/1 Jerihu válasza:
100%

Ez egy elég átfogó procedúra, mire kimondják. Nekem, amikor a gyanúja felmerült, először sima nagy laborba küldtek. Nekem egyébként úgy kezdődött, hogy a jobb alhasamban mindig fájdalmat éreztem, lesugárzott a combomba is, így vakbél gyanúval többször voltam ügyeleten, sőt sürgősségin is egy év alatt 3x. :D Mindig hazaküldtek, hogy itt minden rendben, hála az égnek azóta is rendben van az a rész ( "kopp kopp kopp").


Szóval: Először sima nagy laborba küldtek, főleg a CRP miatt, de az rendben volt, majd jött a gasztroenterológia. Immunszerológiás vétvizsgálat - az eredmény kb 3 hét szinte minden esetben -, itt először is kizárják a Chrone betegség lehetőségét, illetve az egyéb gyulladásos vagy épp rákos betegségek tényét. Majd sajnos be kell vállalni egy kolonoszkópiás vizsgálatot vastagbéltükrözés formájában. (Ez egyébként egyén függő, hogy ki mennyire bírja, én nekem egy fájdalmasabb része volt, amúgy tök bírható volt, mert egy olyan jó kis nyugtató-görcsoldó koktélt kapsz vénásan, hogy szíved szerint vinnél belőle haza is. :D ) Amennyiben ott sem találnak semmi kóros eltérést, akkor mondják ki, hogy ez bizony sajnos IBS lesz.


Remélem választ tudtam adni minden kérdésedre.


Nekem egyébként a mai napig néha semmi tünetem nincs, aztán napokig-hetekig tartó has és gyomorproblémák jellemzik, és a váltakozó székrekedés és hasmenés. Sajnos ezzel meg kell tanulni együtt élni, bár nekem elég nehezen megy... :/

2020. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!