Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek nem okoz ez a...

Szerintetek nem okoz ez a maradj otthon kajtatàsa sok betegséget?

Figyelt kérdés
Szüleim 55,illetve 56 évesek. Annyira beszippantotta őket a média terror,hogy màr egy hónapja nem léptek ki a panelbol. Még sétàlni sem. Sehova. Mi viszunk nekik mindent,mert nem mernek kijonni. Otthonrol dolgoznak. Egesz nap ulnek vagy fekszenek. Szerintetek lehet ezt így hónapokon àt csinàlni? Szerintem nagyon egeszsegtelen,hogy semmit nem mozognak.

#mozgasszegeny
2020. ápr. 12. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Vigyel futogepet.
2020. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez az ő hülyeségük, sétálni, levegőzni elmehetnének.
2020. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Az emberek eddig alig sétáltak, most hirtelen mindenki az utcán flangál. Otthon, a négy fal között is lehet sportol, mozogni... nem lesz senkinek baja attól, hogy pár hétig a lakasban van.


Jól teszik, hogy vigyáznak magukra. Tudom, hogy elterjedt a nézet, hogy ez csak influenza, meg gazdasági érdek stb... de a vírus valós. És ha nincs mázlid (hogy tünetmentes vagy), akkor kib@@@@tt fájdalmas. Higgy nekem. Ismerek egy beteget. Nem kívánnád senkinek,, főleg nem a szeretteidnek.

2020. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Az emberek félelemben élnek,mert a csapból is ez folyik,a média nyomatja,hogy mennyien halnak meg stb.Nem lehetne pozitív dolgokról is beszélni?Mit fog ez szülni?Még több bajt(pszichés problémák stb)

Ha már panelban élnek,akkor miért nem táncolnak (vagy bármi)?


Le sem merem írni, hogy mi lesz ebből.

2020. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

#4 Szóval dugjuk földbe a fejünket? Vagy tiltsuk be a vírust mint Észak-Koreában? Vagy Iránban?


Így is iszonyú a műveletlenség és tudatlanság az országban, na meg rettentő felelőtlenség.


Itt nem működik az a svéd lazaság. (Nekik se fog, csak a 1milliószor fejlettebb EÜ-jük és a jólét, fennatartja őket még... meg ők betartják a kéréseket is.)

2020. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

1-2 hónap korlátozásba nem fog belehalni senki - a vírusba egy krónikus beteg viszont igen!

Ha majd lement a járvány, akkor nyilvánvalóan vissza kell rázódni. Eü. sétára viszont érdemes kimozdulni (a higiéniai előírások betartásával). Lehetőleg napközben amikor kisebb a forgalom és kerülve a forgalmas helyeket.

2020. ápr. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Jó akkor máshogyan fogalmazok.Mértékkel kellene "fogyasztani" a médiát,nem 0-24 órában,mert így is be vagyunk zárva és a félelem csak fokozza a problémát.Szerinted a szervezetet mennyire viseli meg a félelem/stressz/bezártság stb...?Nekem annyi "szerencsém" van,hogy kertes házban élek és "tudok" kertészkedni,a kutyával,macskával elvagyok és táncolok.Ha már 1 órát táncolok(jobban szeretnék futni,edzeni,de nem tehetem),akkor arra a kis időre is,de elfeledem a problémákat(ami kijutott bőven).



"Így is iszonyú a műveletlenség és tudatlanság az országban, na meg rettentő felelőtlenség."


Sajnos tapasztalom/látom/érzékelem és a legszebb az egészben,hogy sokan nem veszik komolyan.Jó érzés a levegőért küzdeni 🙂 Látott már valaki élőben lélegeztetőgépen lévő embert ? Hát megmondom őszintén nem egy szép látvány és ha már fel hoztam,akkor nyugodjon békében


Nincs kedvem regényt írni,mert fáradt vagyok,de remélem,hogy javulni fog a helyzet világszerte(bár kétlem)


Mindenkinek jó egészséget kívánok!

2020. ápr. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Homokba dugni persze hogy nem kell a fejünket, és semmibe venni a vírust stb, de nem kell szerintem sem egész nap a félelemkeltő hireket olvasni/hallgatni a médiában. Egyes felületeken szándékosan a kattintásvadász, félelemkeltő tartalmak vannak túlsúlyban, amik azt az érzetet eltik, hogy itt valamiféle pestis dühöng és mindjárt világvége.

Persze, az tényleg szörnyű ami Olaszo.-ban, Spanyolo.-ban és USA-ban van, de szem előtt kell tartani, hogy ott más az életstilus, népsűrűség stb. Olaszoknál sem az egész országban van olyan helyzet.

Szóval próbáld biztatni a szüleidet, hogy eü. sétára nyugodtan menjenek ki. Az immunrendszernek sem tesz jót, ha hetekig-hónapokig nem éri őket levegő.

2020. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!