Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tölcsér alakú mellkasi fájdalom?

Tölcsér alakú mellkasi fájdalom?

Figyelt kérdés

Úgy érzem mintha tölcsér alakban át akarnának húzni rajtam valamit... Máskor pedig egy elég erős szorító érzés kap el a szívem tájékán mintha valaki markolászná a szívem. A tölcsér fájdalom az kiterjedtebb. Emellé nyomásra fáj a szegycsontom felső része. Amióta elkezdődtek ezek a fájdalmak, azóta folyamatosan mérem a vérnyomásom, ami általában normál tartományban van néha kicsit alacsony viszont a pulzusom nyugalomban is 90-95.

Volt már valakinek hasonló fájdalma? Komolyan lehet?

Volt egy nagy trauma kb 4 hete az életemben, akkor pánikszerűen megébredtem éjszakánként, azt hittem a szívem kiugrik a helyéről, ezek a dolgok azóta elmúltak.

Nem tudom hogy ez a fájdalom ennek az utóhatása vagy külön dolog. Hálás lennék ha valaki tudna segíteni!

22/L



2020. ápr. 15. 00:47
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:

Az attól függ milyen segítségre gondolsz, mert orvosilag ezt nem lehet így megmondani, csak tippeket tudunk adni.

Első kérdés rögtön az, hogy rendelkezel-e valamiféle mellkas deformitással?

Mit jelent pontosan, hogy a vérnyomásod kicsit alacsony vagy normál? Mikor mérted? Milyen vérnyomásmérővel?

A pulzus nem kevés, de nem is sok, alapvetően ez önmagában még nem ok aggodalomra, nekem gyerekkorom óta 90-100, ez van nálam 16 éve, orvosnál is voltam vele többször, nem kell kezelni, legalábbis egyelőre.

Természetesen egy trauma okozhat ilyet, de ugye ez is két esélyes, mert van, ami előhozhat maradandó problémát és van, ami elmúlik, ha ez az állapot megszűnik.

Összegezve én azt mondanám erre, hogy egy kardiológiai vizsgálat szükséges, kellene EKG, UH, vérnyomás monitorozás.

2020. ápr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!