Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek nem fognak belebet...

Szerintetek nem fognak belebetegedni az öregek, ha hónapokon àt otthon ülnek?

Figyelt kérdés
Vagy egy egész évig is lehet otthon kell ülniük. Én nagypapàm màr nagyon nehezen bírja. 1 hónapja ül otthon. Sétàlni sem engedjük. Sehova. Mert több alapbetegsége is van.

2020. ápr. 15. 12:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

Nekem van egy 83 éves nagymamám, egyedül él. Mi másik városban lakunk, most nem látogatjuk, de a vele egy városban élő fia 2-3 naponta megy hozzá (ő vásárol be neki), és kocsival elviszi egy közeli mezőbe, erdőbe, ahol sétálnak egy jót. Persze, így a fiával érintkezik, de úgy döntöttek, ennyit kockáztatnak, szerintem a mamám kb. belerokkanna, ha tényleg senkivel nem érintkezne egyáltalán. Szerintem ez jó kompromisszum. A nagybátyámon kívül senkivel nem találkozik, de mégis heti többször nagyokat sétál a szabadban, beszélgetnek, feltöltődik.

Szerintem fontos, hogy minden idős ember találjon valami megoldást erre az időszakra, főleg aki magányos, egyedül él.

2020. ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

#11 ennyi erővel ki is járhatna nyugodtan.

Ha a fiat elkapja, akkor nagyi is megy vele.


Kisebb kockázat lenne ha egyedül sétálna.

2020. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%

De, sőt, a fizikai / szellemi leépülés visszafordíthatatlan méreteket is ölthet. Ez mindig is így volt.

Akik meg azt mondják, hogy a kinti mozgást lehet a szobában pótolni, azok gondolkodjanak már el! Ha 10-15 lépés körbejárni, az milyen monoton már, és hány kör alatt jön ki belőle akár egy km???

2020. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
37%

Csak azt nem tudom miért kellett lepontozni 0%-ra. Csak az igazságot írtam le.


A kontakt fertőzés még mindig a legeslegmagasabb kockázat. Tehát ha maszk nélkül kontaktol a mamával, akkor nagy a kockázat. Jelentősen nagyobb mintha sétálna egyet, betartva a 2 métert.


Nekem tökmindegy, ti életetek... de én minimum FFP2-3-as maszkban sétálnék vele. Kocsiban mondjuk mégnehezebben védhető, annyi felülettel...

2020. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
72%
Én is kijárok néha sétálni, levegőzni, bár a lakásban sem vagyok egyedül, mert együtt élek a felnőtt fiammal. Jelenleg ő is itthon van, de péntektől már megy vissza dolgozni, mivel újraindul a cég, ahol dolgozik. De a minap egy 50 körüli féri elég csúnya hangnemben leugatott, hogy miért nem maradok otthon, amikor neki miattam nincs munkája (idézem "dögölnétek már végre ki mind"). Ezek után meggondolom, hogy kitegyem-e a lábam mégegyszer a lakásból.
2020. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!