Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Be van az “Ádámcsutka” vonaláb...

Be van az “Ádámcsutka” vonalában 2 oldalt dagadva a nyakam hónapok óta. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Jelen helyzetben sajnos nem merek orvoshoz menni, ezért írom le.

Két oldalt be vám dagadva a nyakam, valójában véleményem szerint nyirokcsomók, amik lassan 1 éve vannak ilyen állapotban.

Verkepemben a feherversejt 13e körül mozog egy éve, több orvos vizsgált, de nem találtak semmit. Autoimmun teszt vérből kb 150 komponenssel mind negatív, nyaki lagyresz ct nyáron volt de a nyirokcsomokat leszámítva negatív. A nyirokcsomokat megnéztek UH-n is, azt írtak le h 10-15 mm közöttiek, szabálytalan alakúak, a fejbiccentő izom mellett vannak “végig”, de reaktivak és nem tűntek rosszindulatúnak (4 orvos vizsgálta kb 8x UH-n). Normal állapotban nem tapinthatoak, csak ha nagyon oldalra fordítom a fejem, akkor látszanak a nyakamon. Időnként érzékenyek, időnként nem, de többször igen, mint nem.

Pajzsmirigy verkep, biopszia, scintigrafia negatív. Mellkas CT negatív, “szúrkálós” allergia negatív, alap étel allergia negatív.

A nyakam nagyon érzékeny, egy UH vizsgálattól is nagyon kipirosodik. A napfényre is érzékeny lett az arcom és a nyakam, mellkasom.

Savam sokszor fent van, ha szedek ra savlekotot jobb, de nem gondolnám, hogy köze lehet a nyirokcsomokhoz.

Időnként már annyira zavaró ez a “bedagadt”, szorító érzés, hogy nem tudok rendesen csak háton aludni.

Ha oldalon fekszem, annyira erős a “nyomó” érzés, hogy 160-ra is felmegy a vérnyomásom és azt érzem, mintha “nem lenne vér” a fejemben.

Nyaki gerinc probléma okozhatja ezt? Régebben volt róla szó, mintha látnának ott vmi kis kezdődő porckorong servet.

30 éves nő vagyok, van rajtam pár kiló plusz, de kozel 20 évet sportoltam aktívan, nem gondolnám, hogy ez okozhatja.

A nyakam nehezebben mozdul időnként és izom jellegűen is faj, bár nem tudom melyik okozza melyiket. Illetve időnként a tarkómban is érzek “égő” érzést, ami s nyakam felé sugárzik.

Köszönöm ha elolvasod és főleg köszönöm, ha tudsz segíteni hozzászólásoddal.



2020. ápr. 16. 21:20
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy van olyan, hogy egyszerűen “zsibbad” két oldalt, mint amikor az ember “elfekszi” mondjuk a kezét, de ez az érzés nappal jön, általában munkahelyen, ülő helyzetben, ha felallok jobb lesz.
2020. ápr. 16. 21:22
 2/2 anonim válasza:
Menj el orvoshoz
2020. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!