Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PPI gyógyszert szedtem refluxr...

PPI gyógyszert szedtem refluxra, normális hogy rosszabb lett tőle?

Figyelt kérdés
Emozult szedtem be orvosi felírásra a fél éve tartó refluxomra. Első bevétel után a gyógyszertől nagyon erős hányingerem lett, erős puffadással és torok diszkomforttal/viszketéssel, és gyengeséggel. Tudom hogy a tünetek között van a hányinger és puffadás, de ez így sokkal erősebb minthogy megérné tovább szedni, és a reflux tüneteimet is felerősítette. Szerintetek? Van valakinek ezzel tapasztalata?
2020. ápr. 19. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy allergiás vagy rá?
2020. ápr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én is ezen gondolkozok. most több fórumon is utananéztem PPI-s tapasztalatoknak, és van más is akinél rosszabbak lettek a tünetek. Legfőképp ez a viszketés dolog ijeszt meg, sosem volt és nagyon zavaró. Többet nem veszek be belőle, remélem hamarosan elmúlnak a tünetek
2020. ápr. 19. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Édesanyám szedi, neki nem volt viszketés. Szerintem allergia miatt viszketsz, jó, hogy nem szeded többet. Írass másfélét a háziorvosoddal, nagyon sokféle PPI van.
2020. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is volt sajnos hasonló, érdekes. Panto - és esomeprazolt is próbáltam, mind ugyanolyan rossz volt. Főleg nagyobb dózisban. Az elején, ahogy kell, elég nagy dózist szedettek velem. Hiába mondtam,hogy romlott és, hogy életemben nem éreztem magam olyan szarul, szedettek tovább. Aztán betelt, és elkezdtem leépíteni. Fokozatosan, mert úgy érdemes ugye a rebound hatás miatt. Először dózist csökkentve, majd H2 antagonistara atterve. Teljesen nem tudtam mindent elhagyni, ha jelentkezik tünet (pedig ajavasolt étkezési és életmódi tanácsokat tartom) , akkor be kell vegyek valamit,de viszonylag ritkán.
2020. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!