Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti amikor lázasok vagytok,...

Ti amikor lázasok vagytok, akkor fáztok, vagy melegeket van és izzadtok?

Figyelt kérdés
Én soha nem értettem azt, aki izzad, vagy melege van. Én mindig fáztam, és csak akkor izzadtam ki ha jól betakaroztam este amikor aludtam.

2020. ápr. 20. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Láz esetén a termosztát állítódik át.


Lázcsillapításkor, vagy amikor csökken a láz, akkor adod le izzadással a hőmennyiséget párologtatással.


Egyéni, szubjektív különbségek vannak a hőérzetek között.


...Nekem pl melegem van 38 fok felett, izzadni csak akkor izzadok, ha beveszem a lázcsillapítót és már lement 36.7-re.


Éjszaka eleve van egy csökkenés, reggelre az alap maghőmérséklet is alacsonyabb, tehát ennek eléréséhez izzadni kell.

2020. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a tanárom, hogy amíg megy fel a testhhőmérséklet, addig fázunk, majd miután elérte a tetőpontját azután melegünk lesz. Velem pont így is van.
2020. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy írták, a termosztát állítódik át. Mikor lázas leszel, akkor a szervezeted a hőmérséklet célértékét fentebb állítja. Ez lesz a "normális" hőmérséklet, amit vár a szervezeted. Ha ez alatt vagy, akkor fázol, dideregni fogsz, ugyanúgy, mint mikor kihűlsz. Amikor elérted, vagy éppen túllőtt a szervezet, már kisebb hőmérsékletet akar a szervezeted, de te még meleg vagy, akkor meg már meleged lesz, verejtékezel.
2020. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor 39 felett van akkor én megfagyok de a fejem lángol. Ilyenkor 3 takaró plusz hidegvízes borogatás homlokra válik be nekem amíg a gyógyszer el nem kezd hatni. Utana pedig melegem van.
2020. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy mas is irta, mig lazasak vagyunk, didergunk. Es a sokszor rosszabbul eso izzadas a jo, olyankor megy lejjebb a homerseklet.
2020. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rég voltam lázas, úgyhogy ennyire nem tudom, de amikor lázam van, akkor nagyon ég a szemem.
2020. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!