Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Előfordul, hogy amikor lefeksz...

Előfordul, hogy amikor lefekszem össze-vissza ver a szívem. Ahogy felülök azonnal elmúlik. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Azt is tapasztaltam, hogy meggörnyedve ülésbél is előfordult már, ha kihúztam magam elmúlt. Orvos sajnos nem fogad a járvány miatt, mert amúgy nem vagyom rosszul. Azért kérdezem itt, mert nyugtalanít ez a tünet. Nem kellemes érzés, nem tudom súlyos e?
2020. ápr. 21. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Idegi eredetű lehet, bár biztosat csak orvos tudna mondani. Nekem is van gyakran. Néha bizonyos mozdulatokra, testhelyzetekre, máskor időjárási frontra, női ciklusra reagál így a szívem, de van, hogy hetekig nem érzem. Nekem van egy kis ártalmatlan billentyű ferdülésem (mitrális prolapszus) az is okozhatja, meg találtak pár kósza,ritmus zavart anno. Viszont egyik sem veszélyes. Szóval ne aggódj miatta. Ha kalimpálni kezd, változtass testhelyzetet. De nekem beválik az is, ha iszok pár korty vizet, az azonnal rendezi.

Ja igen, igyál eleget és mozogj rendszeresen, jót tesz erre is.

2020. ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia a neve: extrasystole, tehát nyugalmi állapotban jelenkezik, és ha hirtelen felálsz akkor újra a normális ritmusban ver? Ne ijedj meg miatta, tudom kellemetlen tünet de nem lehet tőle semmi bajod.. De azért hogy megnyugdtasd magad. Menny el Ekg, Uh. De nemfognak semmi külö öst mondani... Magnéziumot szedjél rá. Az erősiti a szív izmokat, és csökkentheti a ritmuszavar tüneteit. Szóval no para, én nekem is sajnos előfordul.. De mióta szedem a magnéziumot csökkent.. Alig. Van férre ütésem, nálad is biztos segítene, el kell fogadni, eggyüt kell ezzel élni. :) ez nem betegség, hanem egy állapot de veszélytelen! Remélem tudtam segíteni. :)
2020. ápr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen ez extrtasystole,nekem is van,csak én napközben is sokszor érzem,munka közben,vezetés közben,és pihenés-fekvés közben,.Van hogy nem érzem 1-2 napig van hogy 2 perc alatt félreüt 20-or..Voltam ekg-n votl rajtam 24 órás ekg,akkor 416 félreütést számolt,a doki azt mondta szedjek magnéziumot,nem kell ele foglalkozni van akinek több ezerszer félreüt naponta..Eleinte be voltam szarva hogy mi lehet ez,de manapség már nem nagyon érdekel.Azért ha lecseng ez a járvány őrület menj el dokihoz.
2020. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Volt már időpontom a kardiológiára amire 4 hónapot kellett várni!!! de lemondták és hiába próbálkoztam más helyen, mivel nem vagyok rosszul nem fogadnak. Nekem is van miralis prolapsusom de eddig nem éreztem félreütéseket. Karácsonykor nagyon nagy munkahelyi stressznek voltam kitéve, plussz valami hasmenős vírust is összeszedtem akkor kezdődött. A háziorvos is a magnéziumot meg a panangint javasolta. Semmit nem használ. :( Igyekszem minél többet mozogni de kicsit félve teszem.
2020. ápr. 22. 00:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Panangin tényleg nem ér sokat.. Esetleg maganorvos tudna fogadni.. Rögtön de az egy kicsit drága, 30-35 Ekg. Plusz csinal Ekgt.:)
2020. ápr. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vajon az extrasystole mennyiben más érzés mint a pitvarfibrilláció?
2020. ápr. 22. 08:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyiban más hogy az nem. Csak egy adott pillanatban van, hanem kitart 24óráig is.. Mellesleg hideg verejték és más tünetekkel is jár semmi köze az extrasystolehez. Szoval nyugi😁
2020. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha pitvarfibrillációd lett volna, már a kórházban kötöttél volna ki.

Nekem olyan is szokott lenni, hogy az utcán vagy boltban elkezd össze-vissza kalimpálni, teljesen szabálytanul és eltart vagy egy percig. Na, olyankor eléggé parázok, hogy visszaáll,e vagy megmurdelek, olyankor iszok pár korty vizet, ami mindig van nálam és azonnal helyreáll. Ami rosszabb, az az, amikor hirtelen begyorsul a szívverésem és csak úgy a semmitől felmegy a pulzusom vagy 200-ra, olyankor nem is tudom számolni, olyan gyorsan ver és nem kapok levegőt. Mondjuk, ez utóbbi akkoriban fordult elő, mikor nagyon felugrott a vérnyomásom. Ez már nincs, mióta gyógyszert szedek a vérnyomásomra. Az extrák vannak még, arra nem hat semmi de hát ez van. Meg kell szokni.

2020. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na igen. Amikor nekem is tart 1 percig az rémisztő. Állva még nem éreztem. Szerencsére ha felülök elmúlik azonnal.Csak azt nem értem, hogy eddig nem volt ilyen panaszom akkor most miért lett? Egyszer volt, hogy egész nap össze vissza vert de akkor csak 1 órát aludtam éjjel, megittam egy kávét és még ki is voltam száradva az idegességtől egy szörnyű edemény miatt. Azért ilyen durva nem volt csak egyszer. Nekem alacsony a vérnyomásom, pulzusom is. De a stressztől tudok én is 100 feletti értékeket produkálni. Köszönöm a sok segítő választ.
2020. ápr. 22. 23:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Hú, ez nagyon érdekes én épp az imént írtam ki kérdést ugyanezzel a problémával. Bedobta a te kérdésed ajánlásként.

Én is csak nyugalmi helyzeben érzem, jelenleg is és nem tudom mire gondoljak, de nagyon aggaszt.sokszor elaludni sem tudok emiatt. 23n

2020. máj. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!