Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A koronavirus fertőzés mikor...

A koronavirus fertőzés mikor kezdődött?

Figyelt kérdés

Kárpátalján élünk, ismeretségi körünkben tavaly február-marcius környékén tombolt valami ilyesmi. Elkapta két barátom is (30asok), illetve anyám és nagybátyám (50esek). Anyám és nagybátyám 6 teljes hónapig köhögtek és nem kaptak olyankor levegőt. Egész nyár végéig, ősz elejéig, de a két barátom is 2 hónapig így volt, az egyik egy előadás közben fuldokolt annyira, hogy összehányta magát. Lázuk csak az első héten volt. Ugye tesztet az orvosok nem csináltak, sokféle gyógyszert írtak, de nem igazán segített, csak talán a nátrium klorid inhalálás. Én nem kaptam el, pedig anyámat is ápoltam, meg kontaktoltam a barátaimmal is. Később az egyik barátnőm, s még mások is ugyanúgy voltak, de ők már iden januárban.


Ez lehetett koronavirus? Én azért kétlem, mert elvileg november környékén jelent meg, ez meg fél évvel előtte volt.



2020. ápr. 22. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Tavaly februárban még Kínában sem volt koronavírus, ahol elvileg elkezdődött. Kínában valamikor a tavalyi év második felében, de emlékeim szerint talán inkább tavaly ősszel jelent meg.

Amilyen tüneteket leírsz, ezer másik légúti megbetegedés tünetei is lehetnek.

2020. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
39%
A kínai Wuhan városában jelent meg a covid-19 még 2019 december második felében (karácsony előtt).
2020. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!