Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet cukorbetegség vagy...

Ez lehet cukorbetegség vagy csak vírus következménye?

Figyelt kérdés
Egy hétig volt egy kemény hasmenéses vírusom. Elég sok folyadékot veszítettem így rengeteget ittam (kb 3-4 liter folyadék naponta) mégis a hasmenéses napokban állandóan szomjasnak éreztem magam és állandóan pisiltem. Most hogy elmúlt 2 napja a hasmenés még sokat iszom mert felek a kiszáradastól. A szomjúságérzet elmúlt, de továbbra is rengeteget pisilek. Emellett észrevettem hogy a bal kezem fáj kezd kiszáradni. Február közepén voltam vérvételen akkor nézték cukrot éhgyomorra de minden rendben volt. Félek mert az internet cukorbetegséget ír, mégsem tudok elvonatkoztatni hogy a hasmenéses hét óta vannak ezek a tünetek. Mit gondoltok ez indokolhatja?
2020. ápr. 22. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem cukorbetegség.
2020. ápr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiszaradtal es meg hipochonder is lehetsz jelen korulmenyek kozott. Kevesebbet kene inni. Ket liter az boven jo, ha nem izzadsz, es esetleg az etkezesnel is van folyadek.
2020. ápr. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor hasmenésed van, többet kell inni, mert nagy a folyadékveszteség. Érezted is, hogy szomjas vagy.

Amikor helyrejött, vissza kell állni a normál folyadék-fogyasztásra. A túl sok folyadékfogyasztás is káros lehet -kimosod a szervezetedből a szüséges ásványi anyagokat.


A cukorbetegség nem máról holnapra alakul ki. Vagy úgy születsz, vagy egy hosszadalmas folyamat. Bőven elég, ha félévente, évente tesztelnek.

2020. ápr. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugi. Nem vagy cukorbeteg.


Annyit igyál amennyi jól esik. Amennyi oltja a szomjadat.


Nekünk ezt tanították a veseállomáson. Nyilván van minimum és maximum, de a szervezet az jelez. Hasmenéskor normális a sok folyadék fogyasztás.

2020. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!