Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hajhullás, mitől lehetséges ez?

Hajhullás, mitől lehetséges ez?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok, körülbelül 2 éve kezdett el ritkulni a hajam. Sajnos hülye voltam,és csak idén kezdtem el foglalkozni vele, mert màr nagyon megijedtem. Voltam a háziorvosomnál, csináltunk vérvételt,vizeletvételt, pajmirigy vizsgálatot, minden eredmény jó, és negatív lett. A vas, és a koleszterin volt csak picit magas, de azt mondta az orvos nem lényeges. Majd elmentem bőrgyógyászhoz, elmeséltem neki hogy senki nem volt kopasz, se szülő, se nagyszülők. Voltak fogászaton, góckutatáson, és volt egy lyukas fogam, betömettem. Voltam hasi ultrahangon szintén góckutatás céljából, és pajmirigy ultrahangon is, negatív lett. Egy ideig szedtem revalid kapszulát, használtam ricinus olajat, kaptam először egy hajszeszt, majd elfogyott, és kaptam egy erősebb drágább hajszeszt, és zinkorot tablettát, de eddig nem vettem észre változást csak azt hogy fogy a hajam, nől a homlokom :( Emiatt a hajhullás miatt néha elkezdek stresszelni. Járt már valaki hasonló cipőben?

2020. ápr. 22. 23:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Régebben napiszinten mostam hajat, kb 2-3 hónapja már csak hetente mosom, de a hajam így is nagyon száraz. A táplákozásom se tökéletes, 62kilo vagyok 178centi. Nagyrészt ugyanazokat eszem, nem nagyon van változtatás az étrendemben.
2020. ápr. 22. 23:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az orvos nem talált semmit, akkor ez genetika, ennyi. Van aki hamar kopaszodik, csomó haverom volt ilyen, 25 éves korukra már nem volt haj a fejük búbján. Ne pörögj rajta, fogadd el és hozd ki ebből a maximumot. A korai kopaszodás gyakran együtt jár az az erős szakállal, ha ez nálad is így van növeszd meg, és told le a hajad a francba, öleld kebledre a favágó stílust. :) Pénzt meg semmiképpen se dobja ki az ablakon hajerősítő bogyókra, garantálom, hogy a hajbeültető műtéten kívül semmi sem működik.
2020. ápr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A dercos ampulla elég jó termék hajhullásra bár elég drága. Ha száraz és törik a hajad akkor b vitamin, cink, kálcium hiányod is lehet. A hajhullás elleni vitaminkoplexekkel vigyázz mert ha magas a vasad nem lenne jó növelni. Olyat ne szedj amiben az is van. Sztressztől is hullhat a haj. A hajhagymáknak az is jót tesz ha átmasszírozod a fejbőröd minden nap. Segíti a vérkeringést.
2020. ápr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vitamin hiány is okozhat ilyet. Sok répa, narancs, spenót stb. De bétakarotint a patikában is lehet kapni. Ha egyoldalú a táplálkozasod ne csodalkozz ha gondok adódnak. Sajnos a szervezet csak abból tud építkezni amit megeszel.:) változtass!
2020. ápr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az előzőre. A vitaminhiány eredményezhet gyenge, vékony, töredező hajat, de ha kihalnak a hajhagymáid, azon semmi nem segít. De ez nem feltétlenül gond, van akinél ez teljesen normális! Ne stresszeld magad rajta, és semmiképpen se költs vagyonokat vitaminokra, meg egyéb csodaszerekre, mert csak pénzkidobás.


Ha nagyon zavar a hajbeültetés az egyetlen biztos megoldás.

2020. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!