Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan aki sikeresen...

Van olyan aki sikeresen kigyógyult a refluxból? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nagyon erős tüneteim vannak már rengeteg ideje, a legtöbbször az ágyamban szenvedek. Már szinte mindent kipróbáltam, és kezdek elveszíteni a reményt. Teljesen megkeseríti az életem, pedig még csak 19 vagyok. Én már csak a tünetek enyhülésének is nagyon örülnék miután minden nap szinte egész nap hányingerem van, vagy fáj a gyomrom, a tünetek idővel egyre bővülnek, de a lényeg hogy elég erősek. Gyógyszertől amit kaptam rá még rosszabb. Hiába a diéta. Van aki ilyen állapotból kigyógyult? vagy ismer ilyen embert/történetet? Van remény?

2020. ápr. 24. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekem segített, hogy két éve abbahagytam az állati fehérje fogyasztását, azóta nem eszem húsokat, tejtermékeket meg tojást és teljesen rendbejöttem.
2020. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
80%

kiskoromban nagyon durván refluxos voltam, aztán valahogy elmúlt...most 17 éves vagyok, és hirtelen megint előjött. nekem gyógytea segített leküzdeni, este megittam egy nagy bögrével, és 2 hét alatt egyre enyhébb tüneteket produkáltam, végül teljesen elmúlt. ennek fél éve, és azóta semmi panaszom

ez a tea az:

[link]

2020. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Nekem is az volt vagy egy éve. Nekem az vált be hogy nagyon egészségesen táplálkoztam és semmi gyógyszer csak sok fehérje hús zöldség és minél kevesebb cukor. Ha bele gondolsz régen az ősemberek csak ilyenekkel taplalkoztak és nem volt refluxuk és más bajuk sem . Ha akarsz rá antibiotikumot nem javaslom csak rosszabb
2020. ápr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Kigyógyulni nem lehet, de a tüneteket csökkentheted, lehet gyógyszercsere is kellene. Hagyd el a tejet, tejterméket, édességeket, igyál sok vizet, ne stresszelj, ne cigizz. Peridot víz kúra nekem sokat segített, minden étkezés előtt iszom 1 órával 2 dl-t.
2020. ápr. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Kigyógyulni nem lehet, de a tüneteket csökkentheted, lehet gyógyszercsere is kellene."

Hát akkor én valamit nagyon elrontottam, mert 2 éve kigyógyultam...

2020. ápr. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Lehet nem refluxod van hanem a gyomrod ürül lassabban. Hasonlóak a tünetek. De az utóbbira nem jó a savlekötő.
2020. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

állati eredetű tejterméket én sem eszek, húsok közül csirkét eszek szinte mindig.

Pont szinte ugyanazt a belinkelt teát iszom már 2 hónapja, és eleinte tényleg segített valamennyit, de egy jó ideje sajnos az sem.

Az a baj, hogy úgy érzem megteszek amit tudok a diétámmal, meg a hányinger miatt nem is nagyon tudok sokat, sem igazán nehezet enni. Kórosan le is fogytam sajnos. Első PPI kapszulától amit bevettem meg nagyon rosszul lettem, és sajnos azóta is mintha rosszabb lenne a helyzet, pedig nem mertem belőle többet bevenni. Pedig kéne, de annyira durván legyengített minden értelemben, hogy nem merem megint bevenni.

Igazából érzem hogy a torkomban a sav miatt elakad a nyelés, meg hallom hogy ilyenkor "felbugyborékozik" a sav.

Most már éjjel sem tudok aludni, vagy arra kelek hogy fulladozok (gondolom a sav miatt), vagy feljön a sav. És az alapvető tünetek, az émelygés, hányinger, esetleg gyomorfájás is, már háromnegyed éve, kivétel nélkül minden nap, egész nap erősen jelen van. Hihetetlenül nehéz elviselni már ezt. És már annyi mindent változtattam, kipróbáltam az életemben, hogy kezdem úgy érezni hogy nekem már ez az életem.

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még, bármilyen tanácsot szívesen várok!

2020. ápr. 25. 10:06
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha a gyomrod ürül lassabban a savcsökkentő csak árt...
2020. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"állati eredetű tejterméket én sem eszek, húsok közül csirkét eszek szinte mindig"


Bocs, de a csirke szerinted mi? Mert szerintem állat!

Egyél többször, kisebb adagokat (meg lehet, hogy eleve kevesebbet kellene enni mennyiségre), sok zöldségfélét (de alaposan megrágva, nem csak szétharapni és lenyelni)

2020. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

utolsó: írtam hogy álltai eredetű TEJTERMÉKET. a csirke nem tejtermék. tehát csak növényi eredetű tejtermékeket eszeket (ételérzékenység miatt).

másik válaszolónak: Köszönöm az ötletet, utanánanézek mit érdemes ilyen esetben tenni!

2020. ápr. 25. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!