Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek szívbeteg a tünetek...

Lehetek szívbeteg a tünetek alapján?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és igazábol nem tudom, hogy a betegségem pszochés eredetü vagy testi oka van. A tüneteim eddig nagyjából ugyanazok voltak. Naponta párszor bedobban, kihagy a szívem, folyamatosan olyan érzés mintha elájulnek, mintha álmodnék, sportoláskor ez felerősödik, meg egy 10 perces tollasozás közben is nagyon rosszul tudok lenni. Amikor gyorsan sétálok hamar fáradok, leizzadok, és bedobban a szívem. Sokszor van szívdobohás érzetem. És ezekkel a tünetekkel mentem el kardiológushoz. Csinált EKG-t, szívultrahangot. Azt mondta semmi gond nincs a szívemmel, csak a stressz és hogy kamasz vagyok és ez normális. Egy darabig elhittem. Akkor rájöttem, hlgy a tüneteim megfelelnek a pánikroham tüneteinek néha, és a derealaizáció, deperszonalizációs zavarnak. Kitűztem célul, hogy leküzdőm ezt a betegséget. Viszont amióta itthon vagyunk csak rosszabb lett. Tegnap este folyamatosan kihagyott percenként többet is, amikor a barátnőmmel sétáltunk rengetegszer hittem azt, hogy mindjárt elájulok, gyengének éreztem a lábaim, nem éreztem a valóságot. Reggelente kicsit úgy érzem be vannak dagadva az ujjaim, nehezen tudom őket behajlítanj. És nehezebben veszek levegőt, nem tudom ez mióta áll fent, de most vettem észre. És azt sem tudom, hogy kapcsolatban van-e ezzel. Nem tudom, hogy mit csinaljak. Eddig meggyőződésem volt, hogy pszichés a betegség. Most félek, hogy meghalok egy szívinfartkusban vagy bármi hasonlóban. Tudni kell még rólan, hogy már elég sok betegséget képzeltem be magamnak. Pl többféle rákot, gégebetegségeket. És ezt a szívemmel van valami dolgot egy 3 évs történt ájulás óta gonolom így. Kivozsgáltak azután is, nem találtak semmit. Kivozsgáltak most is, most sem. Viszont én úgy érzem van valami. Ti mit gondoltok erről?

2020. ápr. 26. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Pszichiátert keress!
2020. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


"Akkor rájöttem, hlgy a tüneteim megfelelnek a pánikroham tüneteinek néha, és a derealaizáció, deperszonalizációs zavarnak."


Ne olvasgass szakanyagot, sem szórólapokat és ne képzelődj. A tüneteid alapján stresszes vagy, és időnként aritmid van, amivel 1500 évig el lehet élni.


A pszichiáter azért lenne jó ötlet, mert "beképzelsz" magadnak mindenféle betegséget. És a kedves édeanyádat pedig sokszor csókoltatom. nem kellett volna gyerek annak, aki alkalmatlan az anyaságra.

2020. ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
semm gond nincs a szveddel. stresszelsz azért van. a pánikbetegségbe és a félelembe úgyanúgy bele lehet halni ha elfajul, szóval keress fel egy pszihiátert , szakembert.
2020. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ez nem testi betegség. Ez pszichés, lelki eredetű. Hiába érzed magad rosszul, hiába érzed magad gyengének, ez akkor sem testi, és nem szív eredetű. Extraszisztolé sok embernek van, teljesen egészséges szív esetén is. Szorongó, pánik beteg vagy. Ezért kéne kezelni, nem a testi dolgokat. Az is baj, hogy nagyon befelé figyelsz, mindig vizsgálod magad. Még tudat alatt is. A fulladás, kimerülés lehet edzettlenség miatt is. Ne agyalj mindig ezen. Légy felszabadult. Mozogj sokat, fokozatosan emeld a tempót. Megfogja szokni a szervezeted, és egy idő után nem lesz probléma. Ki vagy vizsgálva, nincs bajod. Pszichiáter vizsgálat jó lenne.
2020. ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Igen, javasolta az orvos is, hogy keressel fel pszichológust, viszint én nem érzem különösképp stresszesnek magam. És nem tudom ezt hogy tálaljam, hogy pszochológusra lenne szúkség. Igen a szüleimmel kicsit nehezen beszélek erről a dologról, ugyanis mindig kellemetlenül érzem magam amikor felhozom. Őket már idegesíti a dolog, mert "mindent megtettek már" én meg itt vagyok és szenvedek.
2020. ápr. 26. 10:26
 6/11 anonim ***** válasza:
tudat alatti stressz is van . amit nem feltétlen tudatositasz magadban, ezért kell a szakember.
2020. ápr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem. És az is csinálhat ekkora bajt? Mármint most is itt fekszem az ágyban, és nem merek felkelni, mert reggel is egynásután nagyon sokszor bedobbant a sziven. Egymas után nagyjából 4-5 ször. És több alkalommal is így. Úgyhogy kicsit tartok ettől. Főleg a mostani helyzetben orvoshoz menni ha úgy van.
2020. ápr. 26. 10:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. Hogy vagy azóta? El múltat a tüneteid? Voltál vele esezleg valamilyen orvosnál?
2020. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia, nem nem voltam orvosnál. És nem nagyon múltak el inkább csak átalakultak. És most is éppen félek mert voltam futni ma is meg tegmap is. És most azt érzem nagyon összevissza ver a szívem és hogy gyenge vagyo és minden rossz és nem tudom. Félek hogy nem élem meg a reggelt.
2020. máj. 17. 23:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát azért itt mindenki nyugtatott hogy pszichés, de azért az komoly gondot jelenthet ha sportolás közben felerősödik, akár koszorúér betegség is lehetne.. a helyedben azért elmennék terheléses ekg-ra..
2020. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!