Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek milyen hatàssal...

Szerintetek milyen hatàssal van az idősekre a karantén?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy akik annyira félnek,hogy màr egy hónapja ki sem mozdultak a lakàsból.Gyermekek viszik neki az ételt is. Sétàlni sem megy le.Nagyszülőmről van szó. Csak heti egyszer talàlkozok vele személyesen,amikor a kajàt viszem neki.Akkor is csak a folyósón 3 méteres tàvolsàgban. Telefonon beszélek vele napi 2x.

2020. ápr. 26. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd meg tőle a következő telefonbeszélgetés alkalmával!
2020. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hatással, alapjáraton van egy izolacios folyamat időskorban, főleg azoknál akik nem tudják elfogadni az idő múlását. Különböző coping mechanizmusok kialakulnak nyilván. Depressziohoz vezethet, ezért is mennek mindenfele. Nem lehet nekik ezt felróni, meg kell érteni, és nem vén "gcizni", ahogy a legtöbb bunkó szidja őket.

Foglalkozzatok vele sokat :)

2020. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám van bezárkózva, már kicsit több, mint egy hónapja. Mindennap beszélek vele a Messengeren, és telefonon is, a bátyám pedig kéthetente bevásárol neki, illetve ő is mindennap felhívja. Szerintem nem viseli annyira jól, de ő a járvány előtt sem járkált nagyon sehová, maximum a boltig, meg vissza. Most a kertben tölt sok időt, új házba költözött nemrég, és rendezkedik kint is, bent is. Kétnaponta főz magának. Egy csomagban két hete küldtem neki vitaminokat, azokat szedi, reggelente pedig tornázik is a kertben.
2020. ápr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3# Az szuper. Én nagyszülőm csak a panelban ül.
2020. ápr. 26. 09:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hiányoznak a gyerekeim, unokáim.

Sokat olvasok, rejtvényt fejtek, tévét nézek. A kedélyem változatlan, kiegyensúlyozott vagyok.

Túl kell élni...

2020. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy idős ismerősöm sincs karanténban, és a környéken sincs igazolt fertőzött, kutyasétáltatáskor szoktam figyelni a kapukat, van-e ilyen plakát. Nálunk kétféle idős van, aki türelmes, és betartja a szabalyokat, és aki cirkuszol, mert nem járhat bármikor piacolni, vásárolni.
2020. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!