Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3. Napja fekszek ágyban...

3. Napja fekszek ágyban hasmenes, rossz közérzet, hidegrazas, hőemelkedes a fobb tunetek, nem nagyon tudok enni se, lehetek koronavírusos?

Figyelt kérdés
Algopyrint,daedalont szedek mint gyógyszert
2020. ápr. 29. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz, persze, elég jellemzőek a tünetek.
2020. ápr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Nem biztos, lehet más vírus is, de a tünetek alapján mindenképp van rá esély. Remélem kevéssel megúszod. Jobbulást!
2020. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felned nem kell, ha rendesen kapsz levegot. De ket hetig minden veled egyutt lakoval tavolsagot tartani, vecet is fertotleniteni. Utcara ket hetig nem kimenni, valakit megkerni, hogy vasaroljon be es tegye az ajto ele.

Ez a protokoll a legkisebb gyanu eseten is, mivel nem tesztelnek.

2020. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Akár az, akár nem, hívd fel holnap a háziorvost.

Le fogsz gyengülni, és ki fogsz száradni.

2020. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hasonló volt nagypéntektől húsvét hétfőig. Tehát láz (ami gyógyszer hatása után vissza is tért), hidegrázás, gyengeség, izom/ízületi fájdalmak, fejfájás, hasmenés, étvágytalanság. Aztán egyik estéről reggelre ezek elmúltak, de a fáradékonyság, időnkénti levertség, fázás érzés még szűk két héten át megmaradt utána.


Az szinte tuti, hogy vírus volt, hogy korona-e, az már jobb kérdés. Köhögés híján nem teszteltek, de nem tartom kizártnak, két okból. Egyrészt, ezek a tüneteim egyszerre szerintem sose voltak (vagy influenza, vagy gyomorrontásos vírus külön igen, de azok is több évente egyszer), másrészt egy erősebb nátha után is egy sokat alvós hétvége, és újra a régi vagyok. Nem még másfél héttel később, munka közben le kell dőlnöm negyed órára, mert szédülök a fáradtságtól (hála az égnek, home office-ban megtehettem).


Amúgy ha az is vagy, sokat nem tudnak tenni ezen a szinten orvosilag, kezelés csak akkor kell (és arra van kapacitás), ha fulladnál. Úgyhogy:

Egyfelől nyugalom (úgy is, mint pihenés, meg idegileg is - nem éri meg a legrosszabb kimeneteltől félni, úgysem személyes döntéseden múlik). Másrészt sok C és B vitamin, az általános hasmenés-diétán belül minél inkább sok zöldség-gyümölcs (nekem pl. a friss uborka esett nagyon jól, meg az alma), de az étrend-kiegészítő sem hülyeség. És még valami, ami nekem nátha esetén a házi praktikám: gyömbér tea. Elvileg nagyon jó természetes immunerősítő, vírusölő, érdemes egy próbát tenni vele. Nekem talán azután kezdett javulni a gyomrom, persze lehet, csak keresem az összefüggést.

2020. ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!