Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikroham lehetett? (Bővebben...

Pánikroham lehetett? (Bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés

Reggel 8 óra környékén fájdalmat éreztem a szegycsontom mögött és kellemetlen érzés volt a melleim környékén. Kicsit a hátam is fájt. Émelyegtem is. Féltem, hogy kórházba kell mennem, ezért még ki is készítettem az esetlegesen szükséges dolgokat. Nyugtatót vettem be. Elaludtam. Utána a panaszok teljesen megszűntek. Azóta több óra eltelt és nem jelentek meg ismét hála istennek.

Idősödő nő vagyok. Mostanában sokat idegeskedtem, mérgeskedtem. Tehetetlennek érzem magam. Állandó fájdalommal kell együttélnem. Elkeseredett vagyok a karantén miatti magánytól. Most, hogy sok időt töltöttem egyedül, gyakran gondoltam az elmúlásra, emiatt is rossz a hangulatom.

Olvastam, hogy a pánikrohamot könnyen össze lehet téveszteni a szívrohammal.

Azért gondolom, hogy pánikroham, mert a nyugtató hatására elmúlt, azóta más tünet szerencsére nem jelentkezett és kiváltó ok is van bőven.



Nektek mi a véleményetek?

Mi lehetett ez?



2020. máj. 1. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Pánik volt egyértelműen, de egy pánikroham ettől százszor rosszabb. Én voltam pánikbeteg, tudom. Mellkasfeszülésem volt, kisugárzott ez a hátamban, zsibbadt a kezem, heves szívdobogás érzésem volt és piszok erős halálfélelmem. Ez egy enyhébb pánikolás volt, amit itt olvastam. Nálam ezzel kezdődött maga a roham, de igen durván végződött.
2020. máj. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább általános szorongás. Egy pánikroham hirtelen jön, nagyon "leigáz", viszont hamar el is megy.

Ami sokáig tart, tompább és folyamatos kellemetlenséget okoz, az ilyen általános idegeskedés, szorongás.

2020. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A pánikrohamot semmivel sem lehet összetéveszteni, mert a szívroham esetében nem leszel jobban.


Foglald le magad valamivel, úgy könnyebb lesz. Egy idősödő nő az mit jelent? Van munkád? van célod? van barátnőd, családod, kapcsolataid?


Nem a karantén miatt vagy magányos. Ugye, tudod?

2020. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én akkor éreztem ilyet mikor a gyomromba beszorult a levegő és az nyomta a szegycsontom meg a hátam. A nyugtató izomlazítót is tartalmaz így megszüntethette ezt a panaszt is. A tümet meg lehetett a stressztől. Nem hiszem hogy a szíved csinalta. Együtt érzek veled. Én is így érzem magam néha. Ami segít ha vidam zeneket hallhatok meg a testmozgás és a baratokkal való online beszelgetések/bulik/programok. Miért pakolták össze kórhazi cuccot? Lehet, higy ez téged megnyugtat de valahol nyomasztó hozzáállás. Tudom régen egy komoly betegség után én is többször eljátszottam.
2020. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!