Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő alatt múlik el a...

Mennyi idő alatt múlik el a vesehomok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok és két napja állapították meg,hogy vesehomokom van.

Nagyon sokat iszom és rendszeresen mozgok.

Amikor pisilek,akkor van,hogy “fáj” a jobb vesém alatt,van,hogy nem.

A kérdésem az lenne,hogy mikor múlik el véglegesen?



2020. máj. 5. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy erre nem lehet pontos választ adni. A vesehomok apró veseköveket jelent, amelyek megakadtak a vese belső zegzugos felszíni kiemelkedései között. Ha a fokozott folyadék bevitelt követő fokozott folyadék kiválasztás mellett nem oldódnának fel ill. méretük csökkenése mellett nem szabadulnának ki a jelenlegi beékelődési helyről, akkor sajnos méretük akár növekedhet is, amikor a viszonylag tömény, túltelített vizeletből újabb rétegek rakódnának rá a már kialakult kristályosodási gócokra. Ezért nagyon fontos napközben az egyenletesen elosztott bőséges folyadék fogyasztás.

Nekem 25 éves koromban volt ilyen történésem, amit utólag csak arra tudok visszavezetni, hogy én odáig tanultam és a tanintézmények annak idején nem a normális folyadék fogyasztásra voltak berendezkedve (büfé vagy ingyenes ivóhely stb.), így aztán az ember gyakran a szó szoros értelmében kiszáradt késő délutánra, ami kedvez a vesekő kialakulásnak. Aztán úgy 30 éves korom körül még egyszer ürült pici vesekő, de az azóta eltelt évtizedek alatt nem volt panaszom, sőt a néhány évente elvégzett ultrahangos vizsgálat nem mutatott ki vesekőre utaló jelet.

Abban tehát bízhatsz, hogy egyenletesen elosztott, bőséges folyadékbevitel esetén előbb-utóbb rendeződik a dolog.

2020. máj. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, amíg élsz. A kő sokkal rosszabb
2020. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éve fáj, nem akar távozni, pedig csak homok, nem kő. Most nézettem meg megint UH-val, és megvannak. A patikában tudnak készítményeket ajánlani.
2020. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nézitek-e még. Én most lettem érintett.

Hétfőn megyek urulógiára, mert labor lelet alapján vesehomokom lehet.

Elkezdtem sokat inni, és elkezdett fájni a bal oldalam. Ez a homoktól van?

Ti hogy vagytok?

2020. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előtted lévő vagyok, azóta is fájdogál esténként. Szedtem rá Rowatinex-et egy ideig, de nem javult meg. Ha esetleg valami beválik feltétlen jelezd :)
2020. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sziasztok!

régi kérdés, de remélem valaki még olvassa, szerintem ugyanígy vagyok én is, szóval akkor a homok is képes fájdalmat okozni?

Mert tavaly lett 1 görcsöm a hátam oldalában, ami előre is sugárzott. Egyből mentem vele magánba UH-ra, de nem láttak semmit, mi szerint valószínű csak homok van ott.

Tegnap ugyanilyen görcsöm lett, mint tavaly akkor. Szóval most vedelek, mint a fene, de azt olvastam sok helyen, hogy a homok nem is okozhat fájdalmat, szóval meg vagyok zavarova. Itt meg többen írják, hogy nekik igen is okozott.

2023. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!