Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcidegzsábám lehet?

Arcidegzsábám lehet?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, most vagyok végzős egyetemista. Ebből kifolyólag az utóbbi két hónapom intenzíven stresszes volt. (szakdolgozat írás az utolsó percben, tanulás a zárthelyikre, haza költözés a kollégiumból…) Alapvetően fejfájós vagyok az ilyen időszakokban, illetve 3 hónapja elkezdtem fogamzásgátlót (Symicia) szedni petefészekcisztára. Migrén jellegű fejfájásom is volt az utóbbi hónapokban, a frontokra érzékeny vagyok. Körülbelül egy hete feltűnt, hogy bal oldalon a halántékom, de inkább alatta a fülemhez közelebb belenyilall pár másodpercig. Nemkifejezetten fájdalomnak mondanám, inkább ilyen borzasztó kellemetlen érzés meg mellette néha nyomás is megjelenik. A mozgás, meleg vizes fürdő, néha a hirtelen szemmozgatás kiválthatja, de van, hogy random jelenik meg. Sajnos nem emlékszem pontosan, de szerintem régebben vizsgaidőszakban hasonló előjött, ezért gondoltam először a stresszre, mint kiváltó tényező. De utána olvasva elbizonytalanodtam. Nagyon megijeszt a dolog, főleg, hogy nagyon a záróvizsgámra kellene figyelnem, de ez a random jelentkező érzés kizökkent.

Köszönöm a válaszokat!



2020. máj. 13. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Migrént a fogamzásgátló is tud okozni. Legalábbis nekem attól volt.

Amúgy jót tesz stresszes időszakban a magne b6, halolaj kapszula.

Esetleg hívd fel a háziorvosodat a tūneteddel.

2020. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem hetek óta zsibbad a fél arcom, szerencsére nincs bénulás meg ilyenek. Nekem elég agresszív migrénem van, az is csinálhat olyat, mint neked van, de ahogy mondod a stressz is. Szintén végzős egyetemista vagyok amúgy, lehet ezzel jár.


Nekem a háziorvos neuromultivitet írt fel (asszem ez volt a pontos neve), kifejezetten jobb lett egy újabb rohamig, most olyan köztes.


Szerintem megér egy telefont. Magnéziumot/magnéziumot+B6-ot próbáltál már szedni? Elvileg a B1 is kifejezetten jó rá. Amit kaptam, az B1-B6 és B12 keveréke volt egyébként.

2020. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!