Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Állandóan zúg a fülem, mit...

Állandóan zúg a fülem, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy éve megállás nélkül zúg a fülem. Voltam fül-orr-gégésznél további vizsgálatokra küldött, de egyik sem mutat semmit ami miatt zúg a fülem. Írt fel értágítót, amit több mint fél évig szedtem, de semmi hatása. Még vissza kellene majd mennem de a mostani helyzet miatt nem lehet, ezért érdekelne, hogy másnak is volt-e már hasonló tapasztalata és talált-e rá megoldást.
2020. máj. 13. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is, bár nekem régebb óta kb 3 éve. Ugyan úgy voltam vele orvosnál, aztán voltam vérvételen ott minden rendben volt. Az értágító nekem sem hatott. Hallásom amúgy 100%-os ezt leszámítva és fogalmam nincs mitől lehet. Lehet valami hangos hanghatás vagy valami régebbi gyulladás szövődménye. Viszonylag gyakori dolog 100/ több ember is szendved ettől. Én már kicsit lemondtam róla, hogy valaha elmúlik igazából nap közbe ha mással vagyok és nem egyedül egy csöndes szobában fel sem tűnik. Aludni valami háttérzajjal szoktam. Majd valamikor egy másik orvost is fel akarok keresni vele ezért ha nálad találtak bármilyen okot vagy bármi segít neked kérlek majd jelezz itt.
2020. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A jó hír, hogy sokaknál ahogy jött, úgy elmúlik néhány hónap után. A rossz hír, hogy a legtöbb embernél nem és nem tudják mi okozza. Illetve néhány esetben tudják (idegi, vérkeringési probléma, túl hangos zene, zaj, stb.), ezért is küldtek téged is mindenféle vizsgálatra.

Nincs univerzális megoldás. Felesleges szedned az értágítót ha eddig nem segített. Ami nekem segít, az a sportolás. Gondolom mert javítja a vérkeringést. Nem múlasztja el, de halkul kicsit. Részvétem, de bármennyire is hihetetlen, meg fogod szokni.

2020. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi, hogy bár nehéz, de próbálj meg nem gondolni rá. Ha idegesít, akkor csak rosszabb lesz. A háttérben szóljon valami mindig ha lehet (ne hangosan), próbálj relaxálni, meditálni és ahogy írtam, sportolni.
2020. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Több 10 ezer embernek zúg a füle.Világ viszonylatban meg milliókról lehet beszélni.Hallja a saját véráramlását .

40 éve ez van nálam is .Együtt kell vele élni.

A rák kutatással előbbre vannak,mint ezzel.

2020. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megemlíteném, hogy apukámnak is van fülzúgása bár nem tudom, hogy neki fülzsír miatt volt-e mert mostanában nem szokta emlegetni tehát lehet akár valami genetikai okból is talán.
2020. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Carotis doppler esetleg ravilagithat néhány problémára.
2020. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a ginko bilobát ajánlották rá a fülorrgégészeten. Sajnos nagyon égett tőle a gyomrom így nem derült ki a hatása. Esetleg próbáld ki hátha.
2020. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha valami beválik írok ide.
2020. máj. 15. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!