Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet kezdeni a refluxal?...

Mit lehet kezdeni a refluxal? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nem voltam még dokinál, de ez valószínű az, rosz szájszag, és állandóan feljön a savam. Xy azt mondta hogy fölösleges elmenni dokihoz, mert felír egy gyógyszert, és életemen át vehetem be, ennyi. Milyen otthoni praktikák vannak amikkel lehet csőkkenteni a refluxot. A legzavaróbb a szájszag. Minden nap fogat mosok, van 2 romlott fogam lehez az is rátesz egy lapáttal a szájszagra? Nem lehet a szájszagot vhogy elnyomni úgy hogy refluxom van?

2020. máj. 13. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy megfelelőbb étrend sokat segítene. Járj ennek utána. :)
2020. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a rossz szájszag attól van, hogy a reflux miatt nyitva van a gyomorszájad. Milyen a szájszagod? Mert a rossz fog más fajta szagot okoz mint a reflux. Utóbbinál inkább fingszagot érezni mint hagyományos szájszagot. Van egy ismerősöm akinek elég durván refluxa van, ő azt csinálja, hogy naponta többször eszik kevesebbet, étkezések között is elrág 1-2 kekszet, így nem érezni a szagot. Vannak bizonyos ételek amik sok savat termelnek, neten rá tudsz keresni ezekre.
2020. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

" Xy azt mondta hogy fölösleges elmenni dokihoz, mert felír egy gyógyszert, és életemen át vehetem be, ennyi."


XY nyilván orvosi diplomával a kezében mondja ezt? :) Nem, szépen elmész dokihoz, mert a refluxnak, ha nem kezelik, hosszútávon rosszabb következményei is lehetnek. Valószínűleg felír valami gyógyszert - az nem a mumustól való dolog -, és elmondja, meddig és hogyan szedd. Ennyi. De egyébként vannak vény nélkül kapható savcsökkentők is a patikában.


Ne sörcimborák tanácsaira hallgass.

2020. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem sörözök. :) nekem korai még. Köszi a válaszokat
2020. máj. 13. 22:59
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Általános tanácsok: ne hordj szűk nyakú pólót, inget; lefekvés előtt ne 2-3 órával ne etkezz; félülő helyzetben aludj; ne igyál kávét, ne egyél csokit, valamint olyanokat amik felkorbacsoljak a savad; lehet stressz eredetű ilyenkor relaxalj; menj el orvoshoz, esetleg gasztroenterologus. Járj utána, lehet H helicobacter pylori, lehet ha a zaroizom elegtenul működik stb
2020. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Rossz fogtól is lehet, minél előbb csináltasd meg, ha sok a savad, akkor még nem biztos a reflux, de ki kell vizsgáltatni. Nem biztos, hogy egész életedben kell a gyógyszer, én is csak 3-4 hónapig szedtem a reflux gyógyszert, amikor erős tüneteim voltak, de az rendbejött.
2020. máj. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!