Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan mondjam el édesanyámnak?

Hogyan mondjam el édesanyámnak?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy szorongok ez körülbelül két éve tart és eddig vártam, hogy majd hátha elmúlik, de ugye ha nem teszek érte, akkor semmi sem fog változni. Most végre szeretnék ellene tenni, de erről eddig senkinek sem beszéltem, édesanyámmal jó kapcsolatot ápolok, de egyszerűen nem tudok elé állni és csak úgy simán a szemébe mondani hogy két éve szorongok. Egyszerűen nem tudom hogyan vezethetném rá. Tudnátok tanácsot adni? Vagy akivel volt hasonló helyzet, ti hogy mondtátok el a szüleiteknek?

2020. máj. 19. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Orvos is megállapította hogy te szorongsz? Ha igen akkor mitől jött ez elő neked?


Én pánikbeteg vagyok és szorongok is (ez a kettő sokszor együtt jár). Nálam ezt pszichológus állapította meg.


A szüleim tudták hogy elmentem az iskola pszichológushoz (mivel a házi orvosom vette rajtam észre a jeleket). Ő megállapította mi a bajom és azt is hogy mitől van. Egyszerűen csak eléjük álltam és elmondtam. Ez nem akkora dolog amitől félni kéne illetve a szorongás nem volt el múlni magától főleg nem úgy hogy nem veszel igénybe segítséget.

Ő az édesanyád könyörgöm! Mi az hogy hogy vezesd rá? Azt írta jó a kapcsolatod vele. Akkor miért nem tudsz csak egyszerűen elé állni? Tudom ijesztőnek tűnhet de hidd el nem az...

2020. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia, mondhatni ugyanez a helyzet volt velem is, nem jártam soha pszichológusnál, de észrevettem magamon a jeleket. Bárhova mehettem rosszul voltam fájt a fejem, alig kaptam levegőt. És így jártam suliba. Nyári szünet után miután visszamentem kicsit enyhült, de csak a sulinál. Ha valamilyen orvoshoz mentem mindig rosszul lettem főleg a gyerekorvosnál.

De aztán 2 év után anyunak szóltam, hogy ez van. Úgy mondtam el neki mint egy mindennapi dolgot. És azóta sokkal jobban érzem magam, hogy elmondtam neki. Most 15 éves vagyok.

2020. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sok oldalt végig böngésztem és nagyon úgy tűnik hogy ez a problémám és az egyik barátom testvére szorong és ugyan ezek a tünetei. Eddig nem voltam orvosnál ezért szeretném édesanyámnak elmondani hogy együtt menjek el vele, mivel nekünk az iskolában nincs iskola pszichológus így eddig nem volt esélyem és most se tudom hogy milyen orvoshoz kéne először fordulnom hogy tudjon segíteni.
2020. máj. 19. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Legelőször menj a házi orvosodhoz. Utána ő mondja majd hogy mit csinál és add beutalot pszichológushoz hogy ne keljen magánhoz menned és fizetned egy beszélgetésért
2020. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mivel még 16 éves vagyok ezért csak gyerekorvoshoz mehetek, ő is tud segíteni?
2020. máj. 19. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen tud. De ennyi idősen már simán át mehetsz felnőtt orvoshoz ha nagyon akarsz. Én is 16 voltam amikor át kerültem a mostani orvosomhoz.
2020. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget, valószínűleg először elmegyek orvoshoz és ha már minden biztos, akkor mondom el édesanyámnak. Köszönöm kedves 6. Válaszoló, eddig nem tudtam, hogy át lehet jelentkezni, de ezt is megpróbálom! :)
2020. máj. 19. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!