Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érelmeszesedés fiatalon?

Érelmeszesedés fiatalon?

Figyelt kérdés

Teljesen más jellegű probléma miatt voltam CT vizsgálaton, mint ami eredményt kaptam.

"Arcus és decendens területén meszesedés látható.."

Plusz a kismedencémben sok apró meszes képlet látható.

Kicsit most el vagyok keseredve, mert 28 éves vagyok, sportolok rendszeresen (küzdősport + konditerem), egészségesen táplálkozom, iszonyat sok zöldséget és gyümölcsöt eszek, semmi állati eredetű dolgot nem eszek már kb 3 éve. Nem vagyok túlsúlyos, jó alakom van, 165 cm 57 kg. Nem főzök nehéz és zsíros ételeket, alig használok olajat, amennyire csak lehet kerülöm. Nem dohányzok, nem alkoholizálok.

Mitől alakulhatott ki mégis ez az állapot? Valakinek valami tapasztalat ebben?

Kell menni emiatt most kardiológushoz vagy ha nincs semmi tünet nem számít?



2020. máj. 22. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Genetika, stressz meg szinte bármi más kiválthatta.

Szerintem fordulj a háziorvosodhoz és ő tud további tanácsokkal ellátni, hogy kell-e valamit kezdeni és menjél e kardiológiara

2020. máj. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Stressz simán okozhatja, és genetika is.
2020. máj. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"iszonyat sok zöldséget és gyümölcsöt eszek" talán ezért. a növényekben sok a kálcium és ez simán okozhat meszesedést.
2020. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a folyadékbevitelről nem írtál semmit. sok folyadékot viszel be?
2020. máj. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
és a rendszeres sportból mennyi a kardió? az ok hogy a kondis edzéstől erősödik az izomzatod , de szívre mondjuk mennyit edzel ,? mennyi aerob mozást végzel? a Másik meg a munkavégzés kérdése. Irodista vagy? A munkaidőd nagy részében főleg ülni szoktál? és a szabadidődben? alszol eleget?
2020. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2-3 litert szoktam inni vizet, a kardio heti 2-3.

Irodai munkát végzek de a szakmám másképp nem végezhető, pont ezért próbálok amennyit csak tudok mozogni, hogy kompenzáljam.

Alvás hétköznap 6 óra, hétvégén kb 10.

Én olyat még nem hallottam, hogy valaki a sok zöldségtől lett beteg, ezt esetleg részletesebben ki tudnád fejteni? @3

2020. máj. 22. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem betegségről írtam. De a növényeknek is van Ca tartalma , mivel a növekedéshez szükséges a kalcium. A sok ca meg okozhat meszesedést.
2020. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A ca felszívódásához kell többek közt MG, Kálium c vitamin és cink is Ezekből viszel be eleget? VAlamint az anyagcserezavarok is hajlamosíthatnak meszesedésre.
2020. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A labor eredmények alapján minden tökéletes volt.

A ibs vagy ibd még nem derült ki melyik, ezek lehetnek ilyen hatással ?

2020. máj. 24. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!